• Komunikat

          • Informujemy, że dzień 7 stycznia 2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć z tzw. puli godzin dyrektorskich.

          • Bezpieczne korzystanie z Internetu

          • Drodzy Uczniowie!

            W związku z koniecznością zdalnego nauczania od 20 grudnia 2021 r. przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpiecznego korzystania z sieci...

            Zdalna nauka powoduje, że spędzamy przed komputerem dużo czasu. Pamiętajcie o zasadach higieny pracy przy komputerze. Róbcie sobie przerwy. Wychodźcie na świeże powietrze. Jeśli po wykonanych zadaniach szkolnych będziecie jeszcze mieli ochotę skorzystać z dobrodziejstw internetu, to pamiętajcie o ogólnie stosowanych zasadach:

            1. Bądźcie anonimowi. Nie dzielcie się prywatnymi lub bardzo osobistymi informacjami. Nigdy nie zamieszczajcie lub wysyłajcie czegokolwiek, co może posłużyć do zlokalizowania was lub innej osoby (na przykład imienia i nazwiska, adresu e-mail, czy też adresu domowego lub numeru telefonu).

            2. Zachowajcie dystans. Nie organizujcie spotkań z przypadkowymi osobami poznanymi w sieci. Jeśli już musicie, spotykajcie się wyłącznie w bezpiecznych i publicznych miejscach, powiadomcie kogoś o swoich planach i przyprowadźcie ze sobą znajomego. Poproście rodziców lub opiekunów o pozwolenie i weźcie ich ze sobą.

            3. Bądźcie szczerzy. Możliwe, że kusi was udawanie kogoś, kim nie jesteście.

            Bądźcie uprzejmi. Nie wdawajcie się w zbędne dyskusje z natrętnymi osobami. Jeśli ktoś was obraża, po prostu odejdźcie od komputera. Powiadomcie dorosłego lub administratora o danej osobie i jej zachowaniu.

            5. Uważajcie na wirusy. Nie otwierajcie, nie odpowiadajcie i nie przesyłajcie dalej e-maili, czy też wiadomości z komunikatora, jeśli nie znacie osoby wysyłającej i nie sprawdziliście zawartości programem antywirusowym. Może ona zawierać niebezpieczne oprogramowanie, lub być obraźliwa.

            6. Zachowajcie bezpieczeństwo. Używajcie oprogramowania zabezpieczającego (np. programów antywirusowych).

            7. Zachowajcie prywatność. Nigdy nie udostępniajcie haseł lub podpowiedzi do nich.

            8. Upewnijcie się, że wasza tożsamość internetowa nie ujawnia żadnych osobistych informacji.

            9. Uważajcie. Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby było prawdą, prawdopodobnie nią nie jest! Sprawdzajcie informacje, jeśli czegoś nie jesteście pewni.

            10. Bądźcie kreatywni i wyjątkowi!

            I pamiętajcie, że wszystko zależy od was. Sami decydujecie o tym, czy traktujecie komputer jako narzędzie nauki czy zabawkę. Sami decydujecie, w jakie działalności się zaangażować i jakie informacje udostępnić. BĄDŹCIE OSTROŻNI!!!

            Szanowni Rodzice!

             

            Przesyłam Państwu linki do artykułów zamieszczonych na stronie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Materiały dotyczą szkodliwych treści zawartych w internecie i ich wpływu na psychikę młodych ludzi. Zachęcam do lektury.

            Agnieszka Gierach – pedagog szkolny

            https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/5-pytan-o-szkodliwe-tresci

            https://ose.gov.pl/aktualnosci/wpis/temat-lekcji-szkodliwe-tresci-w-internecie

             

             

          • Informacja

          • Dyrektor ZSP w Czerniewicach informuje, że w dniach 20 - 22.12.21 r. i 03 - 05.01.22 r. przedszkole działa według ustalonego harmonogramu od godz. 7.00 do 16.00. W wyżej wymienionych dniach odbywają się dowozy uczniów do placówki.

            W dniach 27.12 - 30.12.2021 r. przedszkole prowadzi dyżur w godz. 7.00 - 16.00(nie ma dowozów).

        • Mikołajki w przedszkolu
          • Mikołajki w przedszkolu

          • 06 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w przedszkolu.  Nasze przedszkolaki przygotowywały się do tego dnia skrupulatnie ucząc się wierszyków i piosenek o Mikołaju. W tym dniu zaczerwieniło się w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w stroje koloru czerwonego i z czapkami Mikołaja na głowie. Maluchy wyczekiwały od samego rana wspaniałego gościa i doczekali się, a nawet dwóch Mikołajów, którzy wywołali mnóstwo radości i uśmiechu na twarzach naszych milusińskich. Po recytacji wiersza i zaśpiewaniu piosenki nadszedł upragniony czas  rozdania prezentów, które były pod choinką. Dzieci z uśmiechem na twarzy i zaciekawieniem otwierały prezenty obiecując, że przez cały rok będą grzeczne. Mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Z utęsknieniem czekamy na kolejną wizytę w przyszłym roku.

          • Andrzejki w grupie V

          • 30 listopada, piąta grupa przedszkolna Teresy Bednarek obchodziła Andrzejki. Na tę okazję dzieci przebrały się za różne postacie z bajek i opowiadań. Pani opowiedziała dzieciom o tradycji obchodzenia tego święta. Potem były wróżby, w których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. A potem... były tańce przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek.

            Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że dostarczyły wielu przeżyć i emocji.

        • Andrzejki w przedszkolu
          • Andrzejki w przedszkolu

          • 30 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dla dzieci przygotowano wiele ciekawych zabaw i zajęć. Niecodzienny charakter tego dnia nadały stroje przedszkolaków. Mogliśmy podziwiać tańczące wróżki, motylki i bohaterów kreskówek dla dzieci. W tym dniu przedszkolaki mogły przenieść się w magiczny świat tradycyjnych wróżb. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, przekuwały serduszka z imionami najlepszego kolegi czy koleżanki, wróżyły z butów, a także lały wosk. Idąc z duchem rozwoju możliwości cyfrowych  dzieci wróżyły za pomocą aplikacji internetowych stworzonych w postaci prezentacji na platformie Genial.ly.  Przedszkolaki bawiły się wspólnie przy muzyce z repertuaru dziecięcego. Andrzejki w naszym przedszkolu były pełne radości, śmiechu i zabaw dzieci. Wszyscy wrócili do domów w doskonałych humorach.

        • II OLIMPIADA POWIATU TOMASZOWSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  W LEKKIEJ ATLETYCE - SPAŁA 30.11.2021
          • II OLIMPIADA POWIATU TOMASZOWSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE - SPAŁA 30.11.2021

          • We wtorek 30.11.2021 odbyły się w Spale / na hali Centralnego Ośrodka Sportowego/ zawody sportowe - II OLIMPIADA POWIATU TOMASZOWSKIEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE. Startowali w nich nasi uczniowie osiągając bardzo dobre rezultaty. Oto miejsca naszych zawodników na zawodach powiatowych:

            * II miejsce ALEKSANDRA LEWANDOWSKIEGO w biegu na 200m,

            * I miejsce KAROLA SKROBISZA, II miejsce BARTŁOMIEJA KOBYŁECKIEGO, III miejsce JAKUBA MIROSA oraz IV miejsce PAWŁA MASZEWSKIEGO w biegu na 1000m,

            * I miejsce sztafety 4x200m w składzie KĘPA WOJCIECH, KĘPA PAWEŁ, ŁYSAKOWSKI BARTOSZ, CELIGOWSKI MARCEL.

            Opiekunami zawodników byli nauczyciele: Witold Szaliński i Konrad Kępa.

            Na zdjęciach poniżej:

            1. Przemarsz naszej reprezentacji podczas otwarcia zawodów.
            2. Uroczyste otwarcie zawodów LA w Spale
            3. Dekoracja 200m – Aleksander Lewandowski
            4. Dekoracja 1000m – Karol Skrobisz, Jakub Miros i Bartosz Kobyłecki
            5. Dekoracja sztafety 4x200m – Wojciech Kępa, Paweł Kępa, Marcel Celigowski oraz Bartosz Łysakowski
        • Wycieczka do Krainy Św. Mikołaja w Kołacinku
          • Wycieczka do Krainy Św. Mikołaja w Kołacinku

          • Z inicjatywy rodziców 25 listopada 2021 r. dzieci z klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami:Dorotą Nowak, Bożeną Rybak i Judytą Migowską uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową, bajkową i zimową.

            W trakcie spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” dzieci poznały bohaterów z książek, filmów i bajek: Królową Śniegu, Calineczkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Rybaka. Odwiedziły również domy Świętego Mikołaja oraz Dziadka Mroza. Dzieci miały okazję podziwiać makietę alpejskiego miasteczka oraz piękną szopkę bożonarodzeniową, wokół której roztaczał się dźwięk kolęd.

            Po przejściu „Bajkowej ścieżki” uczestnicy wycieczki udali się na spotkanie z Mikołajem, który z wielką radością powitał ich w „Sali Tronowej”. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia ze Świętym i wręczyły mu swoje listy z prośbami o wymarzone prezenty. 

            Ważnym elementem wycieczki było zwiedzenie Mennicy Św. Mikołaja. Pomocnik Świętego Mikołaja zademonstrował  dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę z Krainy Świętego Mikołaja – jednego Śnieżka.

            Odwiedzając Młyn do mielenia złych postępków, wszystkie grzeszki spisane przez pierwszoklasistów na Czarodziejskich Kartach wysłane zostały w zapomnienie. Na dowód tego każde dziecko otrzymało wydrukowany ,, Magiczny akt zapomnienia’’.

            Po spożyciu pysznego obiadu, dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych,2 podczas których wykonały  ozdoby choinkowe. 

        • "Poznaj Polskę"
          • "Poznaj Polskę"

          • 25 listopada 2021 r. uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką nauczycielek: p. Iwony Popek, p. Agnieszki Gierach, p. Iwony Skrobisz i p. Dominiki Poborczyk w ramach realizacji ministerialnego projektu „Poznaj Polskę” wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. W ten piękny, słoneczny dzień zwiedzili najpierw Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk – bardzo ciekawą placówkę muzealną gromadzącą zbiory geologiczne i popularyzującą wiedzę przyrodniczą. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia kolekcji minerałów i skał, meteorytów, skamieniałości roślin i zwierząt, a także bogatą kolekcję bursztynu bałtyckiego.

            Trzecioklasiści doświadczyli też niecodziennych wrażeń podczas pobytu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tutaj samodzielnie prowadzili doświadczenia i świetnie się przy tym bawili. Sprawdzali, jakie możliwości ma ich ciało; odkrywali swoją wrażliwość na światło, na kolory; badali, jak „myśli” sztuczna inteligencja i jak namalowałby dziś ich twarz Pablo Picasso.

            Po tych niezwykłych doświadczeniach dzieci poszły na spacer. Wędrowały przez most Świętokrzyski obok Stadionu Narodowego. Fotografowały się również z warszawską Syrenką. Do domu przywiozły ze sobą mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

             

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • Tradycją naszej szkoły jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. 9 listopada 2021 r. uczniowie w bajkowych przebraniach przybyli do biblioteki, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą zawsze szanować książki i przestrzegać obowiązków czytelnika.

            Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczennice z klasy VII A oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki

        • Kasztany dla Zosi
          • Kasztany dla Zosi

          • W połowie października ogłosiliśmy zbiórkę kasztanów – akcję, która miała na celu zebranie środków na leczenie małej Zosi.

            Na odzew nie musieliśmy długo czekać! Już następnego dnia zaczęły docierać do nas worki z kasztanami.

            Na pomoc wyruszyli także drugoklasiści, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Jolantą Walas i p. Agnieszką Brzeską szturmowali okoliczne parki. Uczniowie drugich klas przekonali się jak wielką moc ma choćby najmniejsza pomoc.

            W sumie Zespół Szkolno –Przedszkolny w Czerniewicach zebrał 108 kg kasztanów.

            Serdecznie dziękujemy za wsparcie!!!

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiono gazetkę – Kalendarium Niepodległościowe upamiętniające najważniejsze wydarzenia historyczne towarzyszące polskiej drodze do niepodległości. Gazetka powstała na podstawie informacji zamieszczonych na stronie https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/kalendarium-niepodleglosciowe.

            Wyświetlono prezentacje okolicznościowe, które miały na celu przybliżyć pojęcie niepodległości i symbole niepodległej Polski oraz przedstawić elementy walki o wolną i suwerenną ojczyznę.

        • Wycieczka w ramach projektu "Poznaj Polskę"
          • Wycieczka w ramach projektu "Poznaj Polskę"

          • 3 i 4 listopada 2021 roku odbyła się dwudniowa wycieczka w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. W wycieczce brało udział 52 uczniów klas siódmych.

            Uczniowie wraz z wychowawczyniami, panią Katarzyną Kowalczyk, panią Renatą Jakubczyk, panią Moniką Franas oraz panią Agnieszką Gierach zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, zespół parkowo-pałacowy w Puławach, rynek, Kościół Farny, ruiny zamku i basztę w Kazimierzu Dolnym, następnie weszli na Górę Trzech Krzyży, odwiedzili Lublin ze wzgórzem zamkowym z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowską, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski oraz Pałac Zamoyskich w Kozłówce z autentycznym wystrojem z przełomu XIX i XX wieku.

          • Spotkanie z doradcami zawodowymi

          • W środę 27 października 2021 r. naszą szkołę odwiedziły panie z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim – p. Katarzyna Cander     i p. Katarzyna Wojciechowska. Spotkania uczniów klas ósmych z doradcami zawodowymi miały na celu pomoc młodzieży w wyborze kierunku kształcenia             i zawodu; wskazały drogi i sposoby wsparcia młodych ludzi w bardzo istotnym dla nich momencie, jakim jest wybór szkoły ponadpodstawowej. W czasie zajęć panie specjalistki zapoznały młodzież z możliwymi ścieżkami edukacji po szkole podstawowej,  a także wskazały zapotrzebowanie na konkretne zawody na dzisiejszym rynku pracy.

                     Serdecznie dziękujemy paniom za wsparcie udzielone naszym uczniom.

        • MISTRZOSTWA POLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - OLECKO 26.10.2021r.
          • MISTRZOSTWA POLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - OLECKO 26.10.2021r.

          •          W Olecku /warmińsko-mazurskie/ odbyły się Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych. Prawo startu w tych zawodach mieli zwycięzcy zawodów wojewódzkich oraz 3 dodatkowe drużyny z większych okręgów plus 1 drużyna gospodarzy /czyli 20 zespołów w każdym z biegów/. Województwo łódzkie reprezentowała nasza szkoła, jako zwycięzcy z finału wojewódzkiego w Sieradzu. W naszym biegu - 1200m chłopców z klas VII-VIII - startowało 19 sztafet.

                      Był to dwudniowy wyjazd - sam przejazd w jedną stronę zajmował blisko 7 godzin. Po przybyciu do Olecka nasza drużyna zapoznała się z trasą /1200 metrów - ze zbiegami i męczącymi podbiegami/. Udaliśmy się na kwatery / 3 domki nad jeziorem Oleckim/ i po kolacji mieliśmy czas na odpoczynek. Na drugi dzień, po śniadaniu - pojechaliśmy na teren zawodów - park przy stadionie w Olecku. Po uroczystym otwarciu Mistrzostw Polski w sztafetowych biegach przełajowych - nasza drużyna miała czas na rozgrzewkę - start mieli o 12.45.

                      Nasza drużyna po zaciętej walce, podczas której zajmowaliśmy różne miejsca - od 1 aż po 7, wywalczyła  w końcu III miejsce w Polsce i zdobyła brązowe medale. Zwyciężyła szkoła z Poznania, II miejsce szkoła z Namysłowa. Do zwycięskiej sztafety nasza drużyna straciła 3 sekundy. Skład naszej sztafety to:

            1 zmiana - PAWEŁ MASZEWSKI /przybiegł na 5 miejscu/,

            2 zmiana - BARTŁOMIEJ KOBYŁECKI /przybiegł na 2 miejscu/,

            3 zmiana - ALEKSANDER LEWANDOWSKI /przybiegł na 4 miejscu/,

            4 zmiana - JAKUB MIROS /przybiegł na 2 miejscu/,

            5 zmiana - WOJCIECH KĘPA /przybiegł na 6 miejscu/,

            6 zmiana - KAROL SKROBISZ /przybiegł na 3 miejscu/.

            Zawodnikami rezerwowymi byli: MARCEL CELIGOWSKI, PAWEŁ KĘPA i KACPER SKONECZNY. Nauczycielami przygotowującymi uczniów na zawody byli: Witold Szaliński i Konrad Kępa.

                  

             

          • Zawody w sztafetowych biegach przełajowych - półfinał wojewódzki /5 powiatów/ - Tomaszów Maz.

          • W Tomaszowie Maz. odbyły się półfinały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Startowali w nich uczniowie, którzy zajęli 2 pierwsze miejsca w zawodach powiatowych - czyli 10 sztafet z 5 powiatów. Z naszej szkoły prawo startu w tych zawodach wywalczyły na zawodach powiatowych 3 sztafety - starsi chłopcy oraz młodsi chłopcy i dziewczęta.

                         Nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca:

                 * I miejsce sztafety  6x1200m chłopców klas VII-VIII / KĘPA WOJCIECH, KOBYŁECKI BARTŁOMIEJ, MASZEWSKI PAWEŁ, MIROS JAKUB, SKROBISZ KAROL, LEWANDOWSKI ALEKSANDER/. Awans do finału wojewódzkiego.

                 * III miejsce sztafety 6x800m chłopców klas IV-V-VI / KUTA, LEWANDOWSKI, LECHOWSKI, SKONECZNY, KOCIK, GIESEK/.

                 * IV miejsce sztafety 6x800m dziewcząt klas IV-V-VI /HARAŚNA ANNA, BONECKA MAJA, BIEŃKOWSKA ZOFIA, PAŁĄGIEWICZ MARTYNA, STĘPNIAK ANNA, LEWANDOWSKA JULIA/.

                      Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli: Konrad Kępa oraz Anna i Witold Szalińscy.

             

             

        • Ślubowanie klas pierwszych
          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 13 października br. odbyło się ich uroczyste pasowanie. To był wyjątkowy dzień.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogusława Włodarczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej".Tym samym 37 pierwszaków zostało włączonych do społeczności naszej szkoły. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców. Uczniowie klas pierwszych otrzymali również upominki ufundowane przez Wójta Gminy Czerniewice. Następnie udali się do klas na słodki poczęstunek.

            Życzymy pierwszakom dużo siły i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, samych dobrych ocen oraz niezapomnianych szkolnych przyjaźni.


             

  • Galeria zdjęć

      brak danych