• Ferie z Relaxem

• W drugim tygodniu ferii zimowych  w szkolnej sali gimnastycznej odbył się dochodzeniowy obóz sportowy dla uczniów ZSP Czerniewice z klas 1-3 organizowany przez Trenera LKS Relax Czerniewice – Konrada Kępę. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach 9.00 - 13.00. W trakcie trwania obozu sportowego zawodnicy rozegrali również dwa towarzyskie mecze piłki nożnej z rówieśnikami z klubu piłkarskiego UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki oraz LKS Lubochnia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czerniewicach na czas obozu sportowego, oprócz sali gimnastycznej, uczestnikom zajęć udostępnił   sprzęt sportowy oraz szkolną stołówkę.

Uczestnikami obozu sportowego było aż 26 uczniów i uczennic  naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu. Bardzo cieszy fakt, że w obecnych czasach dzieci z naszej gminy  wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu.

• Europa i ja

• Ferie to czas odpoczynku, ale nie dla uczniów klasy III A, którzy we wtorek zjawili się w szkole po to, aby wykonać kolejne zadanie ogólnopolskiego projektu „Europa i ja ”.Tym razem było to poznanie włoskiej kuchni. Nie mogło zatem obyć się bez pysznej pizzy. Dzieci pod czujnym okiem pań: Jolanty Walas, Marzeny Jasnowskiej , Iwony  Skrobisz przyrządzały pizzę. Po wspaniałej uczcie znalazł się czas na zabawę z balonami i seans „Minionki”.

• Zabawa noworoczna

• 13 stycznia 2023 r. tuż przed feriami odbyła się  długo wyczekiwana zabawa noworoczna. Impreza zaczęła się zabawą z paniami animatorkami, które zaprosiła  wraz z dyrekcją Rada Rodziców. Dyskotekę umilał DJ zachęcając maluchy i młodzież do zabawy. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale szczęśliwi i zadowoleni.

• Z wizytą na Olimpie – niecodzienna lekcja języka polskiego

• Uczniowie klasy 5A oraz 5B, pod kierunkiem p. Edyty Kopacz - w ramach lekcji powtórzeniowej - przygotowali bardzo interesujące prezentacje postaci mitologicznych. Każdy musiał wcielić się w wybraną postać z mitologii, przygotować piękne opowiadanie o losach bohatera z jego perspektywy, a odpowiedni strój miał być dopełnieniem całego występu.

Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, w ciekawy sposób opowiadali o sobie, swoim pochodzeniu i przygodach.

Uczniowie wspaniale wywiązali się z wyznaczonego im zadania! Zarówno ich wypowiedzi, jak i przygotowane stroje pokazały, że młodzież bardzo chętnie uczestniczy w lekcjach, podczas których może się wykazać talentem oraz niezwykłą kreatywnością.

Zapraszam do obejrzenia efektów ich pracy!

Podziękowania należą się również rodzicom za pomoc w przygotowaniu przepięknych strojów oraz odpowiednich rekwizytów.