• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."
          • ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

          • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. 19 stycznia odbył się w naszym przedszkolu KONCERT DLA BABCI I DZIADKA w wykonaniu przedszkolaków. Uroczystość prowadziła starsza koleżanka naszych milusińskich - Lena Pluta uczennica klasy VII. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje wnuczęta, nagradzając wszystkich brawami.

        • Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 A
          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 1 A

          • Babcia i Dziadek to słowa, kojarzące się każdemu z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. W dniu 18 stycznia  w naszej klasie odbyła się uroczystość z okazji „ Dnia Babci i Dziadka”.

            Uczniowie kl. I A wraz z wychowawczynią Jolantą Walas  przygotowali program artystyczny, aby podziękować babciom i dziadkom za dobro i wyrazić swoją miłość. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek dla wspaniałych gości.

            Występ wprawił wszystkich w radosny nastrój,  pojawiły się także łzy wzruszenia. Wnuczęta zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym udały się do swoich babć i dziadków z życzeniami i miłym upominkiem.

            To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

          • Zbiórka dla Lenki

          • "Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz".

            7 stycznia odbyła się pod kościołem w Czerniewicach zbiórka na leczenie Lenki Wójcik. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z wieloma schorzeniami. Aktualnie potrzebne są pieniądze na operację serca, która może być wykonana w Bostonie. W akcję włączyli się uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu: Michał Świech, Marcel Jasnowski, Adam Kozłowski, Filip Wasilewski, Agata Badowska, Julia Jędrychowicz, Aleksandra Koczywąs i Anna Makoviichuk. Akcję koordynowały panie: Teresa Bednarek i Agnieszka Brzeska. Jesteśmy mile zaskoczeni hojnością i wrażliwością mieszkańców naszej parafii, gdyż udało się zebrać sporą sumę pieniędzy.

          • „Tajemniczy zamek” - przedstawienie teatralne

          • W środę 10 stycznia 2024r.  uczniowie klasy III A wraz z opiekunami  udali się autokarem do Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim  na spektakl teatralny  pt. "Tajemniczy zamek". Ta baśń to interaktywne widowisko słowno - muzyczne z licznymi efektami wizualnymi i wspaniałą muzyką. W zamku pewnej dzielnej królewny mają miejsce tajemnicze zjawiska. Wszyscy zastanawiają się, jak rozwiązać narastające wciąż kłopoty. Nie pomagają nawet czary. Ale znajdujące się na widowni dzieci przychodzą z pomocą bohaterom bajki. Pewna część dochodów z biletów zostanie przekazana na rzecz osób niepełnosprawnych.

          • Spektakl teatralny ''Baśnie Andersena''

          • W dniu 9 stycznia uczniowie kl. I A I i  I B wybrali  się na wycieczkę do Rawy Maz. na spektakl  pt. „Baśnie Pana Andersena”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Spektakl był adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści Hansa Christiana Andersena, który jako główny narrator prowadził dzieci w niezwykłą podróż w świat wrażeń i osobistych przeżyć. Aktorzy, oprócz opowiadania, za pomocą rekwizytów, kostiumów, tajemniczych działań, wprowadzali widza w magiczny świat, który jednocześnie był jak najbardziej zrozumiały dla uczniów wczesnych klas szkół podstawowych. 

             

          • Przedświąteczna wycieczka do fabryki bombek

          • W dniu 21.12.2023r. uczniowie klasy III A wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek SZKŁO-DEKOR w Piotrkowie Tryb.

            Dzieci poznały cały proces produkcji szklanych ozdób choinkowych zaczynając od dmuchalni szkła, gdzie w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki tworzyli przepiękne bombki. Następnie obejrzeć można było produkowane ręcznie bombki o różnych kształtach. Szklane ozdoby trafiły do gorącej wody, w której poddane zostały srebrzeniu. Następnie bombka trafiła do lakierni, gdzie była zanurzona w barwniku o odpowiednim kolorze i dzięki temu przybrała warstwę gładką lub matową. Ostatnim etapem w produkcji bombek było dekorowanie.

            Na zakończenie naszej wycieczki odbyły się warsztaty, na których każdy mógł samodzielnie udekorować swoją bombkę. Na pamiątkę wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie wykonane szklane ozdoby. Na terenie fabryki znajdował się również sklep firmowy, w którym można było zakupić wiele różnorodnych, unikatowych szklanych okazów.

             

             

    • Galeria zdjęć

        brak danych