Od dnia 01 lipca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r.
sekretariat i księgowość
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach
czynne w godzinach 6:30 – 14:30
--
Od dnia 01 lipca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r.
sekretariat i księgowość
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach
czynne w godzinach 6:30 – 14:30
--
Wakacje to czas, kiedy możemy odpocząć, cieszyć się słońcem, odkrywać nowe miejsca i spędzać czas z rodziną. Niech te wakacje będą pełne radości, beztroski i niezapomnianych chwil. Pamiętajcie, że każdy dzień jest wyjątkowy, a każda przygoda może stać się niezapomnianym wspomnieniem.
Życzymy Wam pięknych wakacji, pełnych słońca, uśmiechu i radości! Do zobaczenia po wakacjach!
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klasy 4b pod opieką p. Marzeny Jasnowskiej, p. Renaty Jakubczyk oraz p. Iwony Skrobisz wzięli udział ogólnopolskim projekcie ””Europa i ja”. Celem projektu było przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Klasa 4b poznawała Hiszpanię. Program składał się z ośmiu zadań: poznanie najważniejszych informacji dotyczących wybranego kraju, poznanie sławnych Hiszpanów, nauka prostych zwrotów w języku hiszpańskim, liczenie do 10,poznanie pięknych i znaczących miejsc w Hiszpanii. W ramach projektu „ Europa i ja” uczniowie brali także udział w warsztatach tanecznych z profesjonalnym tancerzem.
Za udział w programie uczniowie dostali indywidualne dyplomy.
W dniu 18.06.2024 r. klasa III a gościła Panią Barbarę Kagankiewicz, zrzeszoną działaczkę Twórców Ludowych i przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Lubochni. Pani Barbara pojawiła się w regionalnym, bogato zdobionym i haftowanym stroju ludowym ( rawsko- opoczyńskim), który został stworzony 73 lata temu przez jej mamę i który zachował się do dziś w stanie idealnym. Kobieta opowiedziała nam o swojej pasji tworzenia dzieł na szydełku (kilka z nich przyniosła ze sobą), wianków i wieńców z ziół na różne okazje oraz o tym, że w działania te zaangażowana jest cała jej rodzina.
Spotkanie z Panią Barbarą zwieńczyło nam zakończenie projektu rozpoczętego w lutym pt. „Młodzi w Akcji”- wiosenne tradycje regionalne, zorganizowanego przez CEO ( Centrum Edukacji Obywatelskiej”.
Projekt zakończyliśmy wystawą swoich wytworów, nad którymi dzieci pracowały w czasie trwania projektu oraz wspólnym świętowaniem w postaci słodkiego poczęstunku i zabawy na szkolnym placu zabaw.
W piękny, słoneczny poranek, w dniu 17 czerwca 2024 roku, uczniowie z klas 2 A i 2 B naszej szkoły wyruszyły na wycieczkę.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Skansenu Ziemi Łowickiej w Maurzycach, w którym zgromadzono zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Przechadzając się wśród starych, łowickich chat oraz budynków gospodarczych z II poł. XIX wieku oraz początków wieku XX, można było przenieść się w czasie oraz przekonać się jak wyglądała kiedyś szkoła czy kościół łowicki. Dzieci dowiedziały się, m.in. czym był okólnik, jakie było wyposażenie chłopskiej chałupy i dlaczego budynki mieszkalne najczęściej pokrywano niebieską farbą. Uczniowie ujrzeli na własne oczy, bez wątpienia najpiękniejszą, najbarwniejszą i najbardziej rozpoznawalną wizytówkę ludowości polskiej. Poznali historię wycinanki, jako dekoracji wnętrz wiejskich chat, dowiedzieli się, co to kodry, gwiozdy i tasiemki, a nawet zobaczyli specjalne nożyce, służące do wytwarzania tych dzieł. Następnie wzięli udział w warsztatach, na których czekało ich niezwykłe zadanie - wykonanie kogucika techniką wycinanki łowickiej.
Następnie udali się do Łowicza na spacer po mieście znanym z oryginalnej i do dziś zachowanej sztuki ludowej, trójkątnego rynku, którego układ zachował się od czasów średniowiecza i jest ewenementem na skalę Polski. Zwiedzili również renesansowo-barokową bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Mikołaja, nazywaną Mazowieckim Wawelem.
Po cennej lekcji historii drugoklasiści wyruszyli do Muzeum Ludowego rodziny Brzozowskich w Sromowie. Największą uwagę w muzeum przykuło ponad 600 ruchomych, wykonanych ręcznie rzeźb, które nie tylko poruszały się, ale także wydobywały dźwięki. Figurki prezentowały święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi, m.in. scenę narodzin Pana Jezusa, procesję Bożego Ciała, jadące wozami łowickie wesele, czy też króla Jana III Sobieskiego na czele husarii. Dzieci zadawały bardzo dużo pytań na temat czasu poświęconego na wykonanie poszczególnych elementów wystawy. Zobaczyli tam również kolorowe wycinanki, hafty, pająki, ozdoby, które są charakterystyczne dla łowickiej wsi. Dodatkowo mogli obejrzeć sprzęty domowe i zaprzęgi konne z okolic Łowicza. Syn założycieli Muzeum, Wojciech Brzozowski, opowiadał o życiu jego rodziców i zdolnościach do rzeźbienia jego taty, mama natomiast była utalentowaną wycinankarką i hafciarką.
Ostatnim punktem wycieczki była Żelazowa Wola. Wycieczkowicze zwiedzili dom, który był miejscem narodzin Fryderyka Chopina. Obecnie mieści się w nim muzeum, którego wyposażenie stanowią XIX-wieczne meble, obrazy, sztychy i tkaniny oraz pamiątki związane z kompozytorem. Po spacerze po urokliwym i rozległym parku, zbudowanym na wzór fortepianu, w którym można posłuchać muzyki Chopina, udali się w drogę powrotną.
To był ciekawy dzień, pełen zaskakujących wydarzeń, wspaniałych zabytków, nietypowa lekcja historii, która na pewno pozostanie w pamięci. Niezmordowani uczestnicy wycieczki wrócili do domów bardzo zadowoleni, z dużą ilością pamiątek oraz informacji. Wspólna wycieczka była też kolejną okazją do głębszej integracji klas. Wcześniej klasy drugie wspólnie bawiły się w październiku 2023 roku w parku rozrywki Mandoria.
17 czerwca 2024 roku uczniowie klas IV wraz z opiekunami: Aleksandrą Staszewską, Renatą Jakubczyk i Łukaszem Kołodziejski wyruszyli na wycieczkę w góry Świętokrzyskie, aby odkrywać piękno tego regionu Polski, który zachwyca urokliwymi widokami, malowniczymi szlakami i owianymi legendami szczytami. Pieszo udało nam się zdobyć Łysicę. Wędrowaliśmy szlakiem turystycznym przez lasy, mijając gołoborze i ciesząc się widokiem na okolicę. Góry Świętokrzyskie to nie tylko piękne widoki, ale także bogata historia i kultura. Dotarliśmy do najstarszego sanktuarium w Polsce na Świętym Krzyżu i zapoznaliśmy się z historią tego miejsca, a miłośnicy średniowiecza na Zamku Królewskim w Chęcinach mogli się jak rycerze i damy dworu. W czasie pobytu w Ostoi Dworskiej poznaliśmy tradycje i obyczaje ziemi świętokrzyskiej oraz aktywnie spędziliśmy czas.
W dniu 18 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII z Kuratorem Sądu Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, panią Emilią Kałuzińską.
Celem spotkania była szeroko rozumiana profilaktyka, przeciwdziałanie postawom demoralizującym, zapobieganie czynom karalnym oraz patologiom społecznym. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zawodem kuratora, zadaniami kuratora w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży, która popadła w konflikt z prawem. Podczas spotkania pani kurator poruszyła następujące zagadnienia:
- demoralizacja- pojęcie, przykłady;
- działania profilaktyczne stosowane wobec nieletnich (nadzór kuratora, skierowanie do ośrodka wychowawczego, skierowanie do zakładu poprawczego);
- przypadki kontrolowania przez policję nieletnich wobec, których jest podejrzenie o popełnieniu wykroczenia - skierowanie sprawy do sądu dla nieletnich;
- odpowiedzialność za czyny popełnione przez młodzież;
- przestępczość Internetowa, w tym upublicznianie filmów i zdjęć osób bez ich zgody.
Pani kurator zwróciła także uwagę na aspekt prawny związany z cyberprzemocą, wzajemnym obrażaniem, dokuczaniem.
Serdecznie dziękujemy pani kurator za wartościowe i interesujące spotkanie z naszymi uczniami.
Dnia 13 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty. Do przedszkola przybyli rodzice wraz z dziećmi, które już od września tego roku rozpoczną przygodę z przedszkolem. Rodzice i dzieci miały możliwość poznać organizację i zasady funkcjonowania placówki. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m. in. zabawy z chustą animacyjną, eksperymenty i doświadczenia oraz malowanie na folii. Największą atrakcją okazał się pokaz eksperymentów oraz zabawa
z piaskiem kinetycznym. Nie obyło się także bez zabaw swobodnych w salach podczas których dzieci poznały swoich rówieśników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i miło spędzony czas!
W dniu 11.06.2024 r. w Kutnie, na stadionie lekkoatletycznym, odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego dla chłopców z klas IV i młodszych. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z województwa, które wywalczyły awans w półfinale wojewódzkim.
Nasi zawodnicy uzyskali awans dzień wcześniej w zawodach półfinałowych w Rozprzy.
Każdy uczestnik zawodów wystąpił w 3 konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, oraz rzut piłką palantową. Każdy osiągnięty rezultat przeliczany był na punkty. Suma uzyskanych punktów przez wszystkich zawodników decydowała o miejscu drużyny.
Do zawodów przystąpiło 12 drużyn, m.in. drużyny ze szkół podstawowych w Łodzi, Skierniewicach, Kutnie, Aleksandrowie Łódzkim. Nasza szkoła była z najmniejszej miejscowości.
Chłopcy zaprezentowali się bardzo obiecująco. Niektórzy poprawili swoje wyniki życiowe w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli VIII miejsce w mistrzostwach województwa łódzkiego.
Skład drużyny chłopców: Błażej Adamczyk, Wojciech Chmiel, Jan Kobyłecki, Julian Pichola, Jakub Trzonek, Nikodem Lechowski.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.
Zbliżają się wakacje, dlatego w dniu 7 czerwca 2024r. naszą szkołę odwiedził policjant - Dzielnicowy Komisariatu Policji w Czerniewicach pan Łukasz Wójtowicz, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.
Policjant przygotował prelekcję dotyczącą uświadomienia uczniom o zagrożeniach czyhających na nie podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców. Podczas spotkania pan Łukasz Wójtowicz opowiedział uczniom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, m. in. o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, gdy np. w pobliżu nie ma chodnika, co trzeba zrobić by bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, oraz jak bezpiecznie bawić się w podczas wakacji. Podczas spotkania funkcjonariusz ostrzegał także przed kąpielami i zabawami w miejscach niedozwolonych, szczególną uwagę zwrócił na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz o wszelkiego rodzaju zagrożeniach wynikających z kąpania się na „dzikich akwenach”, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Omówił także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo- skutkowego. Na zakończenie dzieci podziękowały panu policjantowi za spotkanie i cenne rady.
W dniu 06.06.2024 r. w Bełchatowie odbył się finał wojewódzki w drużynowej lidze LA dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W Mistrzostwach wystąpiło 8 najlepszych drużyn województwa łódzkiego wyłonionych podczas zawodów powiatów oraz półfinałów wojewódzkich.
Nasza drużyna dziewcząt z klas VII-VIII zdobyła bardzo wysokie IV miejsce, tracąc zaledwie 18 punktów do podium. Skład naszej drużyny: Dudek Alicja, Galińska Wiktoria, Gierach Kamila, Golec Małgorzata, Miniatorska Anna, Pałągiewicz Martyna, Siwczak Iga, Skoneczna Aleksandra, Skoneczna Milena, Staroń Marta, Szydłowska Maja, Świech Julia, Gromek Maja i Wojtkiewicz Weronika.
Nasze zawodniczki wystąpiły w sześciu konkurencjach: bieg na 100m, 300m, 600m, sztafeta 4x100m, pchnięcie kulą, oraz skok w dal.
Wszystkie wyniki z każdej konkurencji przeliczane były na punkty za osiągnięty rezultat.
Bardzo dobry wynik uzyskała indywidualnie Martyna Pałągiewicz zdobywając srebrny medal w biegu na 300m. Nasze zawodniczki zaprezentowały się świetnie w pchnięciu kulą, zajmując wszystkie miejsca na podium. Mistrzynią województwa łódzkiego w pchnięciu kulą została Iga Siwczak, wicemistrzynią Aleksandra Skoneczna, a na III miejscu została sklasyfikowana Kamila Gierach.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.
W dniu 05.05.2024 r., w Tomaszowie Mazowieckim, na stadionie przy SP 9 odbyły się mistrzostwa międzygminne oraz mistrzostwa powiatu tomaszowskiego w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców dla klas IV i młodszych.
Każdy uczestnik zawodów wystąpił w 3 konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal, oraz rzut piłką palantową. Każdy osiągnięty rezultat przeliczany był na punkty. Suma uzyskanych punktów przez wszystkich zawodników decydowała o miejscu drużyny.
Dziewczęta zajęły II miejsce w zawodach międzygminnych oraz V miejsce w zawodach powiatowych.
Skład drużyny dziewcząt: Kornelia Dobosz, Julia Trębacz, Julia Świderek, Nina Woźniak, Nikola Szymańska, rezerwowymi były: Sandra Szadkowska, Julia Skrobisz, Natalia Rogolińska.
Chłopcy zajęli I miejsce w zawodach międzygminnych oraz II miejsce w zawodach powiatowych, dzięki czemu awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 10.05.2024 r. w Rozprzy.
Skład drużyny chłopców: Błażej Adamczyk, Wojciech Chmiel, Jan Kobyłecki, Julian Pichola, Jakub Trzonek, rezerwowym zawodnikiem był Nikodem Lechowski.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.
W dniu 05.06.2024 r. przedszkolaki wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka w Rzeczycy! Nasze przedszkole reprezentowały dwie drużyny, 3-4 latki które przygotowała Pani Karolina Pluta oraz 5-6 latki przygotowane przez Panią Kamilę Witek. Wydarzenie to było nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałą okazją do rozwijania sprawności ruchowej, kształtowania postawy prozdrowotnej oraz nauki rywalizacji fair play. Sportowe konkurencje dały wiele radości dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem brały udział w rywalizacjach, pamiętając o tym, że najważniejsza jest dobra zabawa. Takie działania poprzez zabawę pomagają rozbudzać sportowe pasje od najmłodszych lat. Być może właśnie rosną tu nasi przyszli wspaniali sportowcy i reprezentanci igrzyskach olimpijskich. Każdy uczestnik otrzymał medal olimpijczyka, a drużyna pamiątkowe zdjęcie oraz zestaw kreatywny dla całej grupy.
Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w naszym przedszkolu dnia 13.06.2024 r. (czwartek) o godzinie 15.00.
Dla dzieci będzie to wspaniały moment, by pobawić się z rówieśnikami, zaś dla rodziców okazja do zwiedzania placówki, zapoznania się z ofertą przedszkola oraz rozmowy z nauczycielami.
W dniu 29.05.2024 r. w Spale na otwartym stadionie lekkoatletycznym odbyły się mistrzostwa powiatu oraz półfinał wojewódzki w drużynowej LA dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Nasza drużyna dziewcząt z klas VII-VIII zdobyła I miejsce w zawodach powiatowych oraz II miejsce w półfinale wojewódzkim. Dzięki temu wywalczyła awans do mistrzostw województwa łódzkiego. Skład naszej drużyny: Dudek Alicja, Galińska Wiktoria, Gierach Kamila, Golec Małgorzata, Miniatorska Anna, Pałągiewicz Martyna, Rogulska Wiktoria, Skoneczna Aleksandra, Skoneczna Milena, Staroń Marta, Szydłowska Maja, Świech Julia i Wojtkiewicz Weronika.
Nasze zawodniczki wystąpiły w sześciu konkurencjach. W biegach na 100m, 300m, 600m, sztafecie 4x100m, w pchnięciu kulą oraz w skoku w dal.
Wyróżniające się wyniki uzyskały: w biegu na 600m 1 miejsce zajęła Martyna Pałągiewicz, natomiast na 2 miejscu bieg zakończyła Maja Szydłowska. W pchnięciu kulą również na 1 i 2 miejscu sklasyfikowane zostały nasze zawodniczki: Aleksandra Skoneczna oraz Kamila Gierach. W skoku w dal 1 miejsce zajęła Marta Staroń, Małgorzata Golec zajęła 2 miejsce.
3 miejsce zajęła Alicja Dudek w biegu na 100m. Również 3 miejsce w biegu na 300m zajęła Wiktoria Galińska.
Wszystkie wyniki przeliczane były na punkty za uzyskany rezultat w danej konkurencji.
Przed zawodami nasze zawodniczki miały również możliwość obejrzeć trening kadry Polski LA. Wśród trenujących reprezentantów Polski nie brakowało wielu naszych medalistów olimpijskich.
Mistrzostwa wojewódzkiego łódzkiego odbędą się 6 czerwca w Bełchatowie.
Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.
W dniu 24 maja 2024 r. w plenerowej scenerii naszego przedszkola odbył się Piknik z okazji pięknego święta, jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca.
Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, barwną i kolorową , wypełnioną kolorowymi strojami, muzyką, jak i tańcami. W ten sposób wyraziły swoje uczucia miłości, przywiązania, szacunku i wdzięczność za trud wychowania.
Każda z grup przygotowała wspólnie z wychowawcami piosenkę, jak również układ taneczny . Rodzice natomiast mogli swobodnie rozsiąść się na kocykach na świeżym powietrzu. Po gromkich brawach zostały rozdane prezenty w postaci kolorowych kwiatów i życzeń. Na twarzach Mam i Tatusiów, gościł uśmiech ,a czasem wzruszenie.
Po zakończeniu pierwszej części uroczystości , rodzice wraz z dziećmi skorzystali z poczęstunku w postaci słodkości, jak i grilowanych kiełbasek. Ponadto , wychowawczynie grup przygotowały konkursy dla dzieci i rodziców , zabawy taneczne , malowanie farbami na folii stretch oraz puszczanie baniek mydlanych. Niezapomniane chwile zostały upamiętnione na wspólnych fotografiach.
Wszystkim Mamom i Tatom życzymy jeszcze raz szczęścia, radości i pociechy z tak wspaniałych dzieci.
24.05.2024r. uczniowie naszej szkoły: Jakub Klimek, Jakub Ogórek, Jakub Szadkowski, Krzysztof Luchowski oraz Jakub Wasilewski pod opieką p. Marzeny Jasnowskiej wzięli udział w międzygminnym konkursie: „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” zorganizowanym w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Poświętnem przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi oraz Państwową Inspekcję Pracy w Łodzi w oddziale w Piotrkowie Tryb. Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce wykazując się znajomością prawidłową funkcjonalnością maszyn rolniczych i zagrożeń występujących podczas prac w gospodarstwie rolnym.
Powered by aSc EduPage