• Gminny konkurs recytatorski w przedszkolu
          • Gminny konkurs recytatorski w przedszkolu

          • Dnia 21 listopada 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt: „Wiersze znane i lubiane”. W komisji konkursowej oceniającej młodych poetów zasiadła Jolanta Sobczyk – dyrektor Gminnego Centrum Kultury,  Rekreacji i Biblioteki Publicznej w Czerniewicach, oraz Iwona Skrobisz i Kamila Witek. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej oraz upowszechnianie kultury języka wśród przedszkolaków. 

            Wybór laureatów był bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się talentem recytatorskim i dobrym przygotowaniem. Poziom jaki zaprezentowały dzieci był naprawdę wysoki. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w każdej grupie wiekowej.

            3 latki

            I miejsce – Jagoda Miniak

            II miejsce – Maja Kamińska

            III miejsce Łukasz Badowski

             

            4 latki

            I miejsce – Rozalia Stanisławska

            II miejsce – Zuzanna Skoneczna

            III miejsce – Antoni Lewandowski - SP Lipie

             

            5 latki

            I miejsce – Amelia Korbus

            II miejsce – Antoni Sapritonow

            III miejsce – Anna Stępniak

             

            6 latki

            I miejsce – Wojciech Kołodziejczyk - SP Lipie

            II miejsce – Blanka Grzelka

            III miejsce – Oskar Kupis – SP Lipie

             

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i czekoladę.

            Nagrody dla laureatów konkursu zostały zakupione z pieniędzy pochodzących z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Słodki upominek został ufundowany przez GCKRiBP w Czerniewicach. Wszystkim przedszkolakom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w rozwijaniu swoich uzdolnień recytatorskich i aktorskich. Organizatorami konkursu były Agnieszka Jarzębska i Karolina Pluta.

        • Innowacyjna lekcja historii
          • Innowacyjna lekcja historii

          • 21 listopada uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w projekcie „Innowacyjna Historia-nowoczesne technologie w służbie edukacji”. Do udziału w projekcie zostaliśmy zaproszeni przez szkołę z Żelechlinka. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w wirtualny świat przy wykorzystaniu gogli VR. Obejrzeli 2 filmy - „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”. Uczniowie biorący udział w projekcie uświadomili sobie, że nowoczesne technologie stwarzają nowe możliwości poznawania świata, jego historii i niezwykłości.

        • Spotkanie autorskie
          • Spotkanie autorskie

          • Czwartek 17 listopada 2022 roku gościliśmy  Panią Monikę  Saktura -  autorkę wierszy i książki dla dzieci. Pani Monika przybliżyła dzieciom proces wydawniczy jaką musi przejść książeczka, aby trafiła na półki księgarni. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały opowiadania, które zostało przeczytane przez autorkę. Możliwość zakupienia książeczki „Pewnego razu w Bibliotece” z dedykacją i podpisem sprawiła dzieciom wiele radości. Będzie ona wspaniałą pamiątką ze spotkania.

        • Wycieczka pierwszaków
          • Wycieczka pierwszaków

          • 17 listopada klasy I A i I B wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw odwiedzili Teart Arlekin, gdzie obejrzeli sztukę pt. "Calineczka". W przedstawieniu były piękne dekoracje i muzyka, a bohaterowie ubrani byli w piękne stroje. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem spektaklu. Potem dzieci zwiedzały  Orientarium, w którym znajdują się zwierzęta z Azji Południowo-Wschodniej. Urzekła ich piękna roślinność a także słonie, krokodyle, orangutany, rekiny i płaszczki.

        • 11 listopada-biało-czerwona-wolna moja ojczyzna
          • 11 listopada-biało-czerwona-wolna moja ojczyzna

          •        Znamy już laureatów konkursu plastycznego z okazji  104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt:  ”11 listopada- biało- czerwona       - wolna moja ojczyzna”, zorganizowanym przez gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Bibliotekę Publiczną w Czerniewicach. Prace wykonywane były częściowo w szkole na zajęciach plastycznych      a także w domu z niewielką pomocą rodziców. Każda na swój sposób piękna i przemawiająca.

            Uczniowie naszej szkoły, których prace zostały nagrodzone to:  przedszkolaki i klasy I-III- Maksymilian Pluta -5 lat, Mateusz Badowski- 5 lat, Pola Kaczmarczyk- 7 lat, Malwina i Zuzanna Skoneczne- 4 i 7 lat. W klasach IV-VII: Otylia Żelazek z klasy Va, Joanna Goleń i Maciej Rogoliński uczniowie klasy Vb, Moniatorska  Anna i Weronika Wojtkiewicz  z klasy VIa oraz Maciej Łazowski  uczeń klasy VI b.

            Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

            Gratulujemy wszystkim wygranym i możemy być dumni ,że tylu uczniów ze szkoły w Czerniewicach brało udział w tak ważnym i pięknym konkursie.

        • Spotkanie  z redaktorem naczelnym lokalnej prasy
          • Spotkanie z redaktorem naczelnym lokalnej prasy

          • W środę 9 listopada 2022 roku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w którym bierzemy czynny udział przedszkolaki spotkały się z Panem Dominikiem Kępa – reaktorem naczelnym lokalnej prasy „Wieści znad Krzemionki”. Pan Dominik przybliżył dzieciom historię wydawanej od 2015 roku przez  Gminę Czerniewice gazety samorządowej. Mali czytelnicy z zaciekawieniem słuchali o czasopiśmie, a jeszcze chętniej sami zadawali pytania. Spotkanie miało na celu pobudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Okazało się, że dzieci doskonale znają nasz gminny kwartalnik, bo jak same stwierdziły regularnie go „czytają”.

        • Pasowanie na przedszkolaka
          • Pasowanie na przedszkolaka

          • Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza i wyjątkowa uroczystość w życiu każdego malucha, który rozpoczyna swoją przygodę z edukacją.

            Dnia 08.11.2022 r. w Przedszkolu w Czerniewicach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a dla rodziców ogromna radość i powód do dumy podziwiając swoje pociechy podczas występu. Przedszkolaki z Gr. I  recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

            Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie na „wzorowego przedszkolaka”, a następnie Pani Dyrektor za pomocą „ czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „ aktu pasowania.” Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, plakietki, nie zabrakło też prezentów w postaci kuferków ze słodkościami.

            Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen wzruszeń, radości i miłych wrażeń.

        • Kreatywne spotkania z lekturą – lapbooki piątoklasistów
          • Kreatywne spotkania z lekturą – lapbooki piątoklasistów

          • Uczniowie klasy 5a oraz 5b podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i przygotowali lapbooki związane z książką „Chłopcy z Placu Broni”.

            Wykazali się w nich niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Udowodnili, że potrafią pracować w grupie i wspólnie realizować wyznaczone cele.

            Ich pięknie wykonane lapbooki zachwycają ciekawym podejściem do lektury i jednocześnie są dowodem ogromnego zaangażowania uczniów w realizację projektu.

            Warto obejrzeć efekty ich pracy!

        • Wycieczka do Orientarium ZOO i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
          • Wycieczka do Orientarium ZOO i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

          • 9 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas: IV A, IV B, V A, V B  pod opieką p. Marzeny Wójciak, p. Iwony Popek, p. Anny Kurzawy i  p. Bożeny Tracz pojechali na wycieczkę do Łodzi, aby zobaczyć niedawno otwarte (29 kwietnia) Orientarium ZOO w Łodzi oraz dodatkowo Centrum Nauki i Techniki EC1.

            Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni.  O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni. W basenie z wodospadem podziwiali najdłuższego krokodyla gawialowego Europy.

            Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium są wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich oraz wiele innych egzotycznych zwierząt.

            Następnym etapem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk, bawił się świetnie. Wystawa ,,Rozwój wiedzy i cywilizacji” pozwala prześledzić relację pomiędzy tym, jak rozwijała się ludzkość wraz z poznawaniem coraz to kolejnych zjawisk rządzących naszym światem.  Wystawa „Mikroświat — Makroświat” w EC1 to świetna okazja na zbadanie otaczającego nas świata od poziomu pojedynczych atomów, aż do struktur wielkości planet. Można było  zwiedzić wystawy: ,,Pyłków roślin i ,,Lalek animacyjnych”.

            Uczniowie  mieli okazję zobaczyć również panoramę Łodzi z wysokości 40 metrów. Taras widokowy znajduje się na terenie dawnej chłodni kominowej na terenie EC1. Na taras można wejść ślimakiem lub wjechać windą.

            Koleją atrakcją wycieczki były projekcje filmów w kinie sferycznym.             W oryginalny sposób wycieczkowicze poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym świecie. Jedna grupa obejrzała pokaz ,, Jesteśmy kosmitami”, inni ,,Nanocam”.   

            Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody oraz integracji międzyklasowej naszych uczniów.

             

        • 11 listopada Święto Niepodległości
          • 11 listopada Święto Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie przygotowali okolicznościowe gazetki i flagi Polski wykonane metodą druku 3D w formie plakietek. Uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli film edukacyjny „Gra o Niepodległość” pokazujący zmagania Polaków o wolność po rozbiorach. O godz. 11.11 cała szkoła wspólnie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

          • Program "DEBATA"

          • Działania profilaktyczne w naszej szkole mają szeroki zasięg i dotyczą głównie profilaktyki uzależnień,  zapobieganiu chorobom i przeciwdziałaniu agresji. W poniedziałek 7 listopada uczniowie klasy 8a wzięli udział w programie profilaktycznym "DEBATA" rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

            Celem ogólnym programu było wzmocnienie postaw abstynenckich u nastolatków.  
            Cele szczegółowe:

              • wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych,
              • promocja zdrowego stylu życia,
              • wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych  osłabienie siły presji rówieśniczej.

            Program DEBATA oparty był przede wszystkim na pracy uczniów. W czasie spotkania wykorzystano aktywne metody prowadzenia zajęć, takie jak burza mózgów, praca w grupach oraz „świadectwo trzeźwości”, w czasie którego prowadzący wyjaśnił czym jest i co daje dobrowolna abstynencja. Na koniec życzył młodym ludziom dobrych wyborów w życiu.

             

          • Informacja

          • Dzień 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole zorganizowane są zajęcia opiekuńcze. 

        • Wizyta w bibliotece
          • Wizyta w bibliotece

          • W ramach programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa dzieciaki z najstarszych grup przedszkolnych w dniu 28.10.2022 r. odwiedziły Gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Biblioteki w Czerniewicach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. W trakcje pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez Panią Małgorzatę Kępa  pt. „Złotowłosa” w teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu bajki dzieci miały możliwość zwiedzenia całej biblioteki.  Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach udziału w programie „Mała książka wielki człowiek”, jak się okazało duża grupa naszych przedszkolaków bierze udział we wspomnianym programie z inicjatywny rodziców. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

             

        • Spotkanie przedszkolaków
          • Spotkanie przedszkolaków

          • W dnu 27 października 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki ENERIS.

            Dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację na temat ochrony środowiska i właściwego segregowania odpadów. Następnie przedszkolaki świetnie odpowiadały na zadawane im pytania. Później obejrzały fajną bajkę pt. „EKO - PATROL”,  z której dowiedziały się, co się dzieję, kiedy nie dbamy o środowisko. Wzięły też udział w zabawie polegającej na segregowaniu woreczków z nazwami różnych śmieci i wrzucaniu ich do odpowiednich koszów.

            Na zakończenie wszyscy wychowankowie otrzymali prezenty: odblaski, kredki świecowe, magnesy i karki pocztowe. 

                                                                                                                               Dokumentowała Irena Rochala

        • Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          • W piątek, 21 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie -„Przerwa na czytanie”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzili przerwę, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli, zaproszonych gości i starszych kolegów. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w klasach, na schodach, w sekretariacie, w gabinecie dyrekcji. Łącznie czytało ponad 400 uczniów, nauczycieli i pracowników. Wydarzenie było okazją do rozmowy o książkach, bohaterach literackich i zainteresowaniach.

            Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym.

             

        • Warsztaty przyrodnicze
          • Warsztaty przyrodnicze

          • W dniu 21 października 2022 r. uczniowie klasy IV A uczestniczyli  w 3 godzinnych  warsztatach przyrodniczych, które odbyły się w ramach Projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski 2022”. Przedsięwzięcie to powstało z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.  Celem jego jest wzrost świadomości mieszkańców Łódzkiego na temat prozdrowotnego wpływu terenów zielonych oraz zachęcenie do działań proekologicznych.

            Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z rolą ptaków i owadów w przyrodzie. Atrakcją warsztatów była wspólna budowa hoteli dla owadów z materiałów zgromadzonych wcześniej przez uczniów (patyczki, szyszki, listki, słoma, trawa, kora itp.)

            Efektem projektu będzie poszerzenie i wzbogacenie przestrzeni publicznej o atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone, upowszechnienie wiedzy ogrodniczej i ekologicznej, a także zachęcenie do sięgnięcia po środki wspierające inicjatywy mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

        • Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej
          • Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

          • 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas IA i IB.

            W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

            Dyrektor szkoły, pani dyrektor Bogusława Włodarczyk, złożyła uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Po uroczystości ślubowania odbyła się część artystyczna programu w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej z udziałem uczniów klas VIIIB i VIIIC. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych pracowników naszej szkoły. 

             

            Organizatorzy programu zatytułowanego „W naszej szkole jest wesoło”:

            Katarzyna Kowalczyk

            Monika Franas

            Anna Popłońska (oprawa plastyczna)

            Łukasz Kołodziejski (oprawa muzyczna)

             

            Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

             

        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          •             13 października 2022 r. w naszej szkole celebrowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak się jednak okazuje, można to robić na rozmaite sposoby. Właśnie dlatego uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Torunia. To tam postanowili uczcić święto edukacji. Na początek trafili do Żywego Muzeum Piernika,
            w którym edukowali się, jak wypiekać to przepyszne ciasto. Przeniósłszy się do czasów średniowiecza, poznawali tajniki sztuki piernikarskiej i własnoręcznie wypiekali swoje pamiątkowe ciasteczka. Następnie odwiedzili manufakturę z XX wieku, gdzie zobaczyli oryginalne maszyny i piec z epoki służące do wypieku korzennych słodkości.

                      Dalsze edukowanie miało miejsce na Rynku Starego Miasta w Toruniu. Młodzież – pod opieką pana Marcina – wzięła udział w grze terenowej. Poznając ciekawe miejsca…szukała zagubionych portek kucharza Jordana i znajdujących się w nich kluczy. Tych samych, które wiodły do zamkowych piwnic z beczkami wina. Następnie uczniowie, wykonując rozmaite zadania, odkrywali piernikową recepturę, szukali mieszczki siedzącej na murze, tropili, gdzie w mieście znajduje się kot, pies, żaby i osioł. Odnaleźli wszystko. Przy tym dobrze się bawili, poznawali historię i legendy związane z Toruniem, odkrywali najpiękniejsze miejsca związane z tym pięknym miastem.

                      Na koniec uczniowie odwiedzili piwnicę Hanzy. Hanzą nazywano powstały w średniowieczu związek europejskich miast handlowych, do którego należał także Toruń. Podczas interaktywnego spektaklu szóstoklasiści wcielili się w rolę kupców. Ponadto wysłuchali opowieści o europejskich miastach, a także zmierzyli się ze sobą w zadaniach zręcznościowych.

                      Podczas  czwartkowej wycieczki uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że Toruń to nie tylko Kopernik, piernik i Krzywa Wieża. Ich wartościowym odkryciom – warto dodać -  towarzyszyła piękna złota polska jesień.

            Opiekunami na wycieczce były: Gierach Agnieszka, Jankowska Katarzyna, Stępniak Monika i Wójciak Anna

             

          • Zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych

          •           W dniu 07.10.2022 w Tomaszowie Mazowieckim /niedaleko toru łyżwiarskiego/ odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Obywały się one w 4 kategoriach: 1kat. - dziewczęta młodsze /ID - IV-V-VI kl/ rywalizowały na 800m, 2kat. - chłopcy młodsi /ID - IV-V-VI kl/ biegali na 800m, 3kat. - dziewczęta starsze /IMS - VII-VIIIkl/ biegały także na 800m oraz 4kat. - najdłuższy dystans biegali chłopcy z klas starszych /IMS - VII-VIII/ - bo było to 1200m. W sztafecie brało udział 6 zawodników /zawodniczek/. Pierwsze 2 sztafety z każdego biegu awansowało do półfinałów wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowały wszystkie 4 sztafety / 34 zawodników/.

                      WYNIKI - nasze sztafety wypadły bardzo dobrze zdobywając na zawodach powiatowych 3 brązowe medale oraz 1 czwarte miejsce. Jednocześnie odbywały się mistrzostwa międzygminne /bez szkół tomaszowskich/ i tutaj wyniki były jeszcze lepsze /2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal/:

                     * III miejsce w powiecie i I miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m dziewcząt /IMS/ - PIETRZYKOWSKA NADIA,       ZUZANNA SYGITOWICZ, LEWANDOWSKA JULIA, STĘPNIAK ANNA, WALAS LENA, ZUZANNA GOŹDZIK a rezerwowe zawodniczki to NIEDŹWIECKA JAGODA, HARAŚNA ANNA i BONECKA MAJA.

               * III miejsce w powiecie i I miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x1200m chłopców /IMS/ - KUTA ADRIAN, PECYNA MIKOŁAJ, SKONECZNY JAKUB, SZADKOWSKI JAKUB, TOMCZYK MATEUSZ, WÓJCIK FILIP / zawodnicy rezerwowi - LEWANDOWSKI SZYMON i SZEWCZYK PRZEMYSŁAW/.

               * III miejsce w powiecie i II miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m dziewcząt /ID/ - GOLEC MAŁGORZATA, GROMEK MAJA, MINIATORSKA ANNA, PAŁĄGIEWICZ MARTYNA, STAROŃ MARTA, WOŹNIAK NELA a zawodniczki rezerwowe to BADOWSKA AGATA, GIESEK ANNA i PRZYBOREK KAROLINA.

               * IV miejsce w powiecie i III miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m chłopców /ID/ - BARTOSZ MELA, KRUKOWSKI KACPER, KRUKOWSKI FILIP, MINIAK MACIEJ, MATEUSZ LECHOWSKI, MAJCHRZAK ANTONI oraz zawodnicy rezerwowi PATRYK BŁAZIŃSKI i KIELAN KRYSTIAN.                                                                      

             Startowało w każdej sztafecie około 14 szkół z całego powiatu. Nauczycielami którzy przygotowywali uczniów byli: Anna i Witold Szalińscy oraz Konrad Kępa.

             Niżej na zdjęciach - reprezentacja naszej szkoły na zawody powiatowe  w sztafetowych biegach przełajowych.

             

                            

  • Galeria zdjęć

      brak danych