• Spotkanie ze strażakami
          • Spotkanie ze strażakami

          • 11 maja uczniowie klasy IA i IB uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami w Czerniewic. Zajęcia odbyły się zabytkowym parku w Czerniewicach. Strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazywali różne urządzenia, które wykorzystują podczas akcji. Każde dziecko mogło usiąść w nowoczesnym samochodzie strażackim. Jesteśmy zadowoleni z tego spotkania i dziękujemy naszym strażakom.

        • Przedszkolaki w kinie
          • Przedszkolaki w kinie

          • W dniu 25 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na spektakl teatralny do Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej pod tytułem „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Przesłanie i fabuła spektaklu są mądre i bardzo proste do zrozumienia nawet dla najmłodszych przedszkolaków: mała dziewczynka Dorotka, porwana przez wiatr z farmy ląduje ze swoim pieskiem w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Robota, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Dzieci pomagały bohaterom w przywołaniu Czarnoksiężnika. Każdy z podróżników chciał poprosić go o dar, którego ich zdaniem nie posiadali.  Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dociera w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma. Bo tego, co najważniejsze, nie trzeba szukać daleko – wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, by pokonać wszelkie przeciwności, musimy tylko te cechy w sobie odkryć. Ten dzień zaliczamy do bardzo udanych.

        • Święto Konstytucji 3 Maja
          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • "Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości"

            Jan Paweł II

            28 kwietnia 2023 r. nasza szkoła obchodziła 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VI A i VI B wraz z opiekunami p. Katarzyną Jankowską i p. Moniką Stępniak oraz p. Łukaszem Kołodziejskim przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą te wydarzenia. Przybliżyli wszystkim wydarzenia historyczne i okoliczności powstania polskiej konstytucji - pierwszej w Europie, drugiej na świecie. Była to okazja do refleksji nad losami naszego kraju, do pielęgnowania patriotyzmu, zrozumienia czym jest dla nas wolność, naród oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami. 

        • Europejski Tydzień Szczepień 24 - 30 kwietnia
          • Europejski Tydzień Szczepień 24 - 30 kwietnia

          • Europejski Tydzień Szczepień to inicjatywa kierowana i koordynowana przez światową Organizację Zdrowia (WHO). Na lekcjach przyrody i biologii w klasach 4 - 8 została przeprowadzona pogadanka, której celem było zwiększenie wiedzy na temat korzyści wynikających ze szczepień oraz ryzyka związanego ze spadkiem osób zaszczepionych.

            Uczniowie dowiedzieli się jakim chorobom można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych, czym są szczepionki, dlaczego warto się szczepić, czy szczepienia są bezpieczne oraz o czym należy poinformować lekarza przed szczepieniem. Dodatkowo uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat szczepień korzystająć z materiałów umieszczonych na gazetce szkolnej.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • 24.04.2023 dzieci z grup I, II, III świętowały Dzień Ziemi.

            W tym dniu przedszkolaki wykonały plakat zachęcający do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Podczas zajęć wychowawczynie przekazały cenną wiedzę, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa, dbać o przyrodę, oszczędzać prąd i wodę, segregować śmieci. Kształtując postawy proekologiczne, dzieci wraz z paniami wybrały się na pieszą wycieczkę edukacyjną na pobliską Ścieżkę Leśno-Przyrodniczą w Czerniewicach, podziwiając przy tym uroki naszej gminy.

        • 53 Światowy Dzień Ziemi
          • 53 Światowy Dzień Ziemi

          • ,,Ziemia to jedyne miejsce, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń”.

            Powyższa myśl przyświecała organizatorom i uczestnikom konkursu plastycznego promującego postawy proekologiczne, w ramach którego uczniowie klas II – VI przygotowali plakaty zachęcające do dbania o nasz planetę. Powstało wiele pięknych prac, które można było podziwiać w holu szkoły.

            Jury w składzie p. Małgorzata Olkowska oraz p. Anna Krześlak – Popłońska nagrodziły:

            I miejsce Natalię Skorupińską z kl. 5b

            II miejsce Otylię Żelazek z kl. 5a

            III miejsce Patryka Błazińskiego z kl. 5a

            wyróżniły:

            Kaję Polus - kl. 4a

            Wiktora Mielewskiego - kl. 4a

            Maję Cukier - kl. 5a

            Michała Haraśnego -  kl. 5a

            Joannę Goleń - kl. 5b

            Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają upominki oraz okolicznościowe dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy.

            Konkurs przygotowały – p. Marzena Wójciak, p. Agnieszka Kępa – Borzęcka, p. Anna Kurzawa i p. Bożena Tracz.

             

          • Zawody powiatowe w biegach sztafetowych

          •           W dniu 27.04.2023 w Tomaszowie Mazowieckim /w SP nr1/ odbyły się międzygminne a zarazem powiatowe zawody w biegach sztafetowych. Biegi odbywały się na 200 metrowej tartanowej bieżni lekkoatletycznej. Obywały się one w 8 kategoriach:  Igrzyska Dzieci /ID/ dziewczęta i chłopcy /kl VI i młodsi/ mogli rywalizować w sztafecie 4x100m a także w sztafecie szwedzkiej /400m-300m-200m-100m/. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej /IMS/ /klasy VII-VIII/ dziewczęta i chłopcy mogli rywalizować w sztafecie 4x100m oraz w sztafecie olimpijskiej /800m-400m-200m-100m/. Zwycięzcy zawodów powiatowych mają prawo reprezentować naszą szkołę i powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 10.05.2023r w Kutnie. Naszą szkołę reprezentowały 4 sztafety /21 uczniów/, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe.

                      WYNIKI - nasze sztafety wypadły bardzo dobrze zdobywając na zawodach powiatowych 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal - czyli znów każdy wrócił z miejscem medalowym:

                * I miejsce sztafety olimpijskiej dziewcząt /IMS/ na dystansie 800m-400m-200m-100m w zawodach międzygminnych oraz III miejsce w powiecie tej sztafety w składzie LENA WALAS, NADIA PIETRZYKOWSKA, JADWIGA NIEDŻWIECKA i NATALIA KRÓLAK. Zawodniczką rezerwową była ZUZANNA GOŹDZIK.

                * I miejsce sztafety 4x100m dziewcząt /IMS/ w zawodach międzygminnych oraz II miejsce w powiecie w składzie JULIA LEWANDOWSKA, ANITA KOŚCIECHA, JULIA RYBAK i ZUZANNA SYGITOWICZ. Zawodniczką rezerwową była ALEKSANDRA ŻELAZEK.

                * I miejsce sztafety olimpijskiej chłopców /IMS/ na dystansie 800m-400m-200m-100m w zawodach międzygminnych oraz I miejsce w powiecie tej sztafety w składzie ADRIAN KUTA, MIKOŁAJ PECYNA, MATEUSZ TOMCZYK i KACPER KUTA. Zawodnikami rezerwowymi byli SZYMON LEWANDOWSKI i FILIP WÓJCIK. Sztafeta ta wywalczyła awans na mistrzostwa województwa łódzkiego.

                * I miejsce sztafety szwedzkiej chłopców /ID/ na dystansie 400m-300m-200m-100m w zawodach międzygminnych oraz I miejsce w powiecie tej sztafety w składzie MATEUSZ LECHOWSKI, KACPER KRUKOWSKI, GABRIEL ZIÓŁKOWSKI i TOMASZ KUCHARSKI. Zawodnikiem rezerwowym był MARCEL ŁOPATKA. Sztafeta ta także wywalczyła awans na mistrzostwa województwa łódzkiego.

                 Startowało w każdej kategorii około 8-10 sztafet z całego powiatu. Nauczycielami którzy przygotowywali uczniów byli: Anna i Witold Szalińscy.

                  Niżej na zdjęciach - reprezentacja naszej szkoły na zawody powiatowe  w sztafetowych biegach przełajowych.

        • 23 kwietnia  - Światowy Dzień Książki
          • 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

          • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”

            Wisława Szymborska

            Światowy Dzień Książki to doroczne święto organizowane w celu promocji czytelnictwa. To dzień,
            w którym książki mają swoje święto. To jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie książek wie każdy
            z nas. Książki przenoszą nas do świata fantazji i wyobrażeń, za każdym razem uczą nas nowych doświadczeń. Papierowa wersja książki jest dla dziecka wielozmysłowym poznawaniem świata.

            Nasze Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną której opiekunem jest Pani Iwona Popek. Dzieiaki wysłuchały wierszy Brzechwy i zajrzały w najgłębsze zakamarki biblioteki – regały z książkami. Dzieciaki otrzymały na pamiątkę zakładki do książeczek. W kolejnym dniu naszego poznawania książki obyła się wizyta w Bibliotece Gminnej gdzie Pani Małgorzata Kępa przeczytała bajkę „O Borsuku który na cały świat się obraził”. Pani Jola Sobczyk – dyrektor GCKRiBP jak zawsze bardzo miło przyjęła przedszkolaki.

        • Wykorzystanie TIK w przedszkolu
          • Wykorzystanie TIK w przedszkolu

          • Ostatni miesiąc był czasem w którym wychowawczynie grup przedszkolnych, panie Kamila Witek, Marlena Przyborek, Agnieszka Jarzębska i Karolina Pluta przygotowały zajęcia                     z wykorzystaniem technik informacyjno – komunikacyjnych. Były to zajęcia otwarte dla nauczycielek przedszkola.  Możliwości jakie dają dam media cyfrowe zwiększają zaangażowanie przedszkolaków i chęci do aktywnej nauki przez zabawę. Kreatywny przykład połączenia materiałów edukacyjnych oraz zadania przygotowane z wykorzystaniem monitora interaktywnego do wykonania przez przedszkolaków dały mnóstwo radości nie tylko dzieciom ale i nauczycielom. Tematyka zajęć jakie się odbyły to: wiosenne przebudzenie, wielkanocne zwyczaje, rozwój motyla oraz segregacja śmieci. Każdy najmniejszy sukces naszych wychowanków jest również naszym sukcesem i powodem do satysfakcji.

          • Informacja o badaniu opinii rodziców przedszkolaków

          • Drodzy Rodzice,

            Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przeprowadza ankietę na temat zainteresowania Rodziców przedszkolami. By właściwe planować rozwój przedszkoli, ważne są opinie Rodziców.

            Ankiety są anonimowe (zawierają jedynie pytanie o gminę zamieszkania osoby wypełniającej kwestionariusz), a odpowiedzi prezentowane będą tylko w postaci zbiorczych statystyk.

            Kwestionariusz ankiety przygotowany został w formie elektronicznej dostępnej po kliknięciu w poniższy link (lub po skopiowaniu linku do przeglądarki):

            https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9

            Ankietę dostępną w linku należy – po wypełnieniu – przesłać klikając przycisk „prześlij” znajdujący się na ostatniej stronie ankiety.

            Prosimy o odesłanie wypełnionej ankiety do dnia: 14 maja 2023 roku.

            Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!

            Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi

            na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

            Zalacznik_nr_2_-_Ankieta_do_rodzicow.pdf

            BPPWL.ROT.424.6.2023.pdf

             

        • Konkursy Powiatowe i sukcesy uczniów klas ósmych
          • Konkursy Powiatowe i sukcesy uczniów klas ósmych

          • Z radością informujemy o sukcesach naszej szkoły.

            Lena Walas uczennica klasy VIII A zajęła I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym pod Patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego Pana Mariusza Węgrzynowskiego dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim.

            Natomiast Julia Kącka uczennica klasy VIII C zdobyła II miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas siódmych i ósmych pod Patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego, który odbył się 17 marca 2023 w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim.

            Wszystkie uczennice klas ósmych biorące udział w obydwu wspomnianych konkursach osiągnęły wysokie wyniki w ogólnej punktacji i wzorową postawą godnie reprezentowały naszą szkołę.

            Volodymyr Makarov uczeń klasy VIII B zajął III miejsce w II Powiatowym Konkursie Informatycznym "Cyber-Arbuz" organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim.

            Uczniów przygotowały: pani Bożena Tracz – Powiatowy Konkurs Matematyczny, pani Monika Franas – Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, pani Monika Trzonek - Powiatowy Konkurs Informatyczny "Cyber-Arbuz".

            Zdjęcia pochodzą ze stron internetowych I i II LO w Tomaszowie Mazowieckim.

             

             

          • Od 1 maja 2023 r. obowiązują nowe stawki opłat za posiłki

          • Na podstawie Zarządzenia Nr 7/2023 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach z dnia 19  kwietnia 2023 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie ustalenia warunków  korzystania ze stołówki szkolnej oraz wysokości opłat za posiłki od 1 maja 2023 r. będą obowiązywać nowe stawki opłat za posiłki:

            „Stawki opłat za posiłki w stołówce szkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerniewicach

            Stawki żywieniowe dla dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym wynoszą:

            ·         śniadanie – 3,50 zł;

            ·         obiad jednodaniowy – 4,50 zł;

            ·         podwieczorek – 2,00 zł.

            Wysokość opłat za obiad jednodaniowy:

            ·         dla ucznia – 4,50 zł;

            ·         dla pracownika – 9,00 zł.

            zarzadzeni_nr_7_2023_Dyrektora_ZSP_w_Czerniewicach(1).pdf

             

        • Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych
          • Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych

          •           W dniu 05.04.2023 r. w Tomaszowie Mazowieckim /niedaleko toru łyżwiarskiego/ odbyły się powiatowe zawody w drużynowych biegach przełajowych. Obywały się one w 6 kategoriach: 1kat. - ID dziewczęta młodsze /IV klasy i młodsze/ rywalizowały na 800m, 2kat. - ID chłopcy młodsi /IV klasy i młodsi/ biegali na 800m, 3kat. - ID dziewczęta starsze /V-VI klasa/ biegały na 800m, 4kat. - ID chłopcy starsi /V-VI klasa/ biegali 800m, 5 kat. - IMS dziewczęta /VII-VIII klasa/ biegały 800m oraz kategoria 6 - IMS chłopcy /klasy VII-VIII/ biegali 1500m. W każdej drużynie brało udział 6 zawodników /zawodniczek/. Pierwsze sztafety z każdego biegu awansowało do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowały wszystkie 6 drużyn / 41 zawodników/.

                      WYNIKI - nasze drużyny wypadły bardzo dobrze zdobywając na zawodach powiatowych 4 srebrne medale oraz 2 brązowe / czyli każdy wrócił z medalem!!!/:

            * IMS  - nasze dziewczęta z VIII klas zajęły II miejsce w zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych na 800m / LEWANDOWSKA JULIA, NIEDŹWIECKA JAGODA, PIETRZYKOWSKA NADIA, SYGITOWICZ ZUZANNA, WALAS LENA, ŻELAZEK ALEKSANDRA /. Indywidualnie bardzo dobrze wypadła LENA WALAS zajmując w tym biegu III miejsce w powiecie.

            *  IMS - nasi chłopcy z VIII klas zajęli II miejsce w zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych na 1500m / ADRIAN KUTA, JAKUB SKONECZNY, MIKOŁAJ PECYNA, KACPER KUTA, MATEUSZ TOMCZYK, SZYMON LEWANDOWSKI oraz rezerwowy FILIP WÓJCIK /. Indywidualnie klasą dla siebie byli ADRIAN KUTA i JAKUB SKONECZNY zajmując 2 pierwsze miejsca w powiecie.

            * ID - starsze /V-VI klasa/ - dziewczęta zdobyły II miejsce w zawodach powiatowych na 800m drużynowo / PAŁĄGIEWICZ MARTYNA, BADOWSKA AGATA, SKONECZNA MILENA, GOLEC MAŁGORZATA, WOJTKIEWICZ WERONIKA, STAROŃ MARTA oraz rezerwowa MINIATORSKA ANNA /. Indywidualnie bardzo dobrze wypadła  MARTYNA PAŁĄGIEWICZ zajmując w tym biegu II miejsce w powiecie.

            * ID - starsze /V-VI klasa/ - chłopcy zajęli II miejsce w zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych na 800m / KOZŁOWSKI ADAM, KRUKOWSKI KACPER, KUCHARSKI TOMASZ, LECHOWSKI MATEUSZ, ŁOPATKA MARCEL, MINIATORSKI STANISŁAW oraz rezerwowy MAJCHRZAK ANTONI /. Indywidualnie najlepiej wypadł  MATEUSZ LECHOWSKI zajmując w tym biegu I miejsce w powiecie.

            * ID - młodsze /IV klasa i młodsze/ - dziewczęta zdobyły III miejsce na zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych na 800m / MAJA ROGULSKA, LENA KWAPIŚ, LENA KOBYŁECKA, KORNELIA WIŚNIK, AMELIA WIŚNIK, JUSTYNA KOZERA oraz rezerwowa OLIWIA GIL /.

            * ID - młodsze /IV klasa i młodsi/ - chłopcy zajęli III miejsce na zawodach powiatowych w drużynowych biegach przełajowych na 800m / FILIP KRUKOWSKI, MACIEJ MINIAK, GABRIEL MAJCHRZAK, NIKODEM BIEŃKOWSKI, MIŁOSZ TWORSKI, KAROL NIEZGODA oraz zawodnik rezerwowy JAN WIŚNIK /. Indywidualnie świetnie wypadli: FILIP KRUKOWSKI i MACIEJ MINIAK zajmując odpowiednio I i III miejsce w tym biegu.                                                                        

                 Startowało w każdej kategorii około 8-9 szkół z całego powiatu - czyli około 50 uczniów w każdym biegu.. Nauczycielami którzy przygotowywali uczniów byli: Anna i Witold Szalińscy oraz Konrad Kępa.

                  Niżej na zdjęciach - reprezentacja naszej szkoły na zawody powiatowe  w drużynowych biegach przełajowych.

        • Zasiały przedszkolaki owies i rzeżuchę
          • Zasiały przedszkolaki owies i rzeżuchę

          • Przedszkolaki zaczęły już przygotowania do Świąt  Wielkanocnych siejąc owies i rzeżuchę. Codziennie podlewają swoje rośliny i prowadzą obserwację. Zasiany owies zabiorą na święta do swoich domów aby przystroić stół wielkanocny.
            W trakcie siania było dużo zabawy i troszkę bałaganu.

        • Pierwszy dzień wiosny
          • Pierwszy dzień wiosny

          • 21 marca 2023 r. w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez aktorów z toruńskiego teatru Grupa T. W pierwszym spektaklu pt. "Bajki na jednej nodze" uczestniczyli uczniowie klas I-III, w drugim pt. "Wielka ucieczka" uczniowie klas IV-VIII. W przedstawieniach poruszony został problem uzależnień, tematyka poświęcona zdrowemu odżywianiu oraz nauka asertywności.

            Oba spotkania sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniewicach.

             

        • Przywitanie wiosny
          • Przywitanie wiosny

          • „Marzanno, Marzanno ty  zimowa panno!

            W ogień cię wrzucamy bo wiosnę witamy ”

            Takimi okrzykami w dniu 21 marca dzieci z przedszkola w Czerniewicach  żegnały się z zimą. Na pierwszy dzień wiosny tak dla nas radosny została przygotowana kukła Marzanny – symbol odejścia niechcianej już przez nikogo zimy, a nadejścia wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. Kolorowy korowód z Marzanną na przodzie przemaszerował w miejsce gdzie została spalona symboliczna kukła. Takim  akcentem nasze przedszkolne maluchy poznają ludową tradycję żegnania zimy, a starszaki te tradycje utrwalają. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Wiosenko cieszymy się, że już z nami jesteś.

  • Galeria zdjęć

      brak danych