• Spotkanie z "Bibliociociami"

          • W dniu 13.04.2022r. wychowawcy świetlicy szkolnej- panie: Marzena Jasnowska i Iwona Skrobisz zorganizowały spotkanie z ,,Bibliociociami" z Rawy Mazowieckiej. Pani Ania i pani Agata pracują w Bibliotece Miejskiej               w Rawie.Odwiedziły w naszej szkole grupę pani Kamili Witek oraz kl. IIa, której wychowawcą jest pani Jolanta Walas. U maluchów spotkanie zaczęły od układania obrazków w formie puzzli związanych z tematyką świąteczną. Następnie dzieciaki robiły maskę zająca wielkanocnego, co sprawiło im wielką frajdę. Na koniec przedszkolaki wysłuchały bajki o zajączku. Podczas zajęć widać było, że ,,Bibliociocie" sprawiły maluchom wiele radości.

            Z kolei zajęcia  w klasie IIa panie rozpoczęły od zagadek związanych ze zbliżającymi się świętami.

            Potem była rozmowa o ulubionych książkach i ich autorach. Prowadzące pokazywały ,,emotki'', a dzieci musiały odgadnąć, o jaką książkę lub bajkę chodzi. Okazało się, że uczniowie całkiem dobrze sobie radzili. Nastęnie były gry planszowe doskonalące technikę zapamiętywania.

            Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Uważnie słuchały i wykonywały polecenia.

            ,,Bibliociocie" obiecały, że jeszcze nas odwiedzą.

        • Mistrzostwa województwa łódzkiego w drużynowych biegach przełajowych 12.04.2022 - Bełchatów
          • Mistrzostwa województwa łódzkiego w drużynowych biegach przełajowych 12.04.2022 - Bełchatów

          • We wtorek /12.04.2022/ odbyły się na stadionie w Bełchatowie mistrzostwa województwa łódzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Zawody te polegają na przebiegnięciu dystansu przez 6 zawodników /lub zawodniczki/. Zdobyte miejsce na tym dystansie to ilość punktów, które zdobywa zawodnik /I zawodnik zdobywa 1pkt, III zawodnik 3pkt itd/. Suma miejsc 6 zawodników to wynik całej drużyny - wygrywa szkoła, która ma najmniej punktów.

                    Nasza szkoła wystawiła 5 drużyn. Zawodnicy nasi wywalczyli bardzo dobre miejsca / z awansem na Mistrzostwa Polski włącznie/. Wyniki biegów były następujące / na blisko 900 szkół podstawowych w naszym województwie /:

            * I miejsce oraz złoty medal wywalczyła drużyna chłopców /IMS-kl VII-VIII/ w składzie: KĘPA WOJCIECH, KOBYŁECKI BARTŁOMIEJ, MASZEWSKI PAWEŁ, MIROS JAKUB, LEWANDOWSKI ALEKSANDER, ŁYSAKOWSKI BARTOSZ. Rezerwowi to: CELIGOWSKI MARCEL, KĘPA PAWEŁ i KAROL SKROBISZ. Chłopcy ci wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego.

            * III miejsce oraz brązowy medal wywalczyła drużyna dziewcząt /IMS/ w składzie: DARIA SZEWCZYK, ZUZANNA GOŹDZIK, GRADOWSKA BARBARA, NIEDŹWIECKA JAGODA, JULIA TOMCZYK oraz ZUZANNA SYGITOWICZ. Rezerwowe to: SZURMAŃSKA WIKTORIA i ŻELAZEK ALEKSANDRA.

            * VI miejsce drużyny dziewcząt /IDst - V-VIkl/ w składzie: MAJA OSTAŁOWSKA, MAJA BONECKA, MARTYNA PAŁĄGIEWICZ, JULIA LEWANDOWSKA, ANNA GIERACH oraz ANNA HARAŚNA. Rezerwową zawodniczką była MARTA STAROŃ.

            * X miejsce drużyny dziewcząt /IDmł - IVkl/ w składzie: AGATA BADOWSKA, NELA WOŹNIAK, MAJA CUKIER, KAROLINA PRZYBOREK, MAJA GROMEK oraz LENA ŻELAZEK.

            * X miejsce drużyny chłopców /IDmł - IVkl/ w składzie: FILIP WASILEWSKI, PATRYK BŁAZIŃSKI, FILIP MIELEWSKI, BARTOSZ MELA, MICHAŁ HARAŚNY oraz FILIP ŚWIDEREK.

                   Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli ANNA i WITOLD SZALIŃSCY oraz KONRAD KĘPA.

                   Po zakończonych zawodach uczniowie w doskonałych nastrojach wrócili do naszej szkoły, przywożąc dyplomy, medale i 2 puchary / za I i III miejsce/.

             

        • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • 5 kwietnia 2022 roku w bibliotece szkolnej odbył się  Konkurs Pięknego Czytania. Najlepiej czytający uczniowie zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III oraz IV-VIII. Mistrzem Pięknego Czytania w młodszej grupie został Marek Kozłowski z klasy II B, natomiast w grupie starszej Amelia Mikołajczyk z klasy VII D. Jury postanowiło wyróżnić : Julię Trębacz z klasy II A, Karola Niezgodę i Joannę Cyniak z klasy III B, Maję Cukier z klasy IV A, Nadię Miros z klasy IV B, Nadię Pietrzykowską z klasy VII A. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rywalizacji!



          • Zbiórka dla uchodźców

          • Dnia 11.03.2022 odbyła się zbiórka dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Naszej Gminy. Zebraliśmy 1364,61 złoty. Z tych środków będziemy kupować wyprawki dla uczniów z Ukrainy, którzy będą uczęszczać do naszej szkoły. Zbierane były również produkty typu: żywność długoterminowa, środki pierwszej pomocy czy środki higieniczne. Zebrane produkty przekazaliśmy do Urzędu Gminy.

          • Warsztaty o emocjach

          • Każdemu z nas na co dzień towarzyszą emocje. Radość, strach, smutek, gniew, bezradność, szczęście to tylko niektóre z nich. Emocje są z nami zawsze. W jaki sposób je oswajać i okazywać? Co zrobić, kiedy mogą przynieść krzywdę naszym bliskim lub nam samym? Co zrobić, kiedy nie możemy sobie z nimi poradzić? Na te i inne pytania odpowiadali nasi goście: pedagog - pani Aleksandra Cedro i psycholog – pani Joanna Bryks z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Tomaszowie Mazowieckim, które w lutym i marcu spotykały się z uczniami klas piątych i szóstej naszej szkoły podczas warsztatów na temat „Jak radzić sobie z emocjami i unikać agresji”?

          • Zbiórka

          • Dnia 11.03.2022r. (piątek) odbędzie się zbiórka dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy.

             

            Potrzebne rzeczy:

                    Środki higieniczne:

                     chusteczki higieniczne i nawilżające

                     pampersy

                     szczoteczka i pasta do zębów

                     grzebienie i szczotki do włosów

                     podpaski

                     proszek/kapsułki do prania

                     mydła

                     żele pod prysznic

                     szampony

                     ręczniki papierowe

                   2.   Środki pierwszej pomocy:

                     leki przeciwbólowe dla dorosłych na bazie paracetamolu i ibuprofenu,

                     leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci

                     środki opatrunkowe np. bandaże, gaziki, woda utleniona

                   3.   Produkty żywnościowe z długoterminową datą ważności:

                     woda butelkowana

                     makarony, ryże, kasze i inne suche produkty

                     kaszki, mleko modyfikowane, słoiczki dla dzieci

                     konserwy, sól, cukier, mąka

                     soki dla dzieci

             

            Zbiórka odbędzie się na pierwszym piętrze na korytarzu przy sali biologicznej od godziny 10:00.

             

        • Bal Walentynkowy
          • Bal Walentynkowy

          • W dniu 10.02.2022 roku w naszym przedszkolu odbył się wspaniały Bal Walentynkowy. Tego dnia było bardzo czerwono za sprawą przedszkolaków i Pań ubranych w ten charakterystyczny dla Walentynek kolor, a także wystroju przedszkola, w którym dominowały czerwone serca i balony. Organizacja Balu Walentynkowego, oprócz wspólnej zabawy miała na celu integrację wszystkich dzieci, a także zachęcanie do okazywania uczuć swoim bliskim i kolegom. Po wyczerpujących pląsach i zabawach w odświętnie udekorowanych salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków.

             

        • Bezpieczne ferie zimowe
          • Bezpieczne ferie zimowe

          • Przerwa w nauce to dla dzieci i młodzieży okres wspaniałej zabawy i niezapomnianych podróży. Ferie zimowe są czasem upragnionym i oczekiwanym. Masa białego puchu na podwórku to dla nas wszystkich okazja do świetnej zabawy. Można lepić bałwana, zbudować śnieżne igloo lub zorganizować bitwę na śnieżki. Mnóstwo radości przynoszą także zimowe sporty – dzieci z ochotą zjeżdżają na sankach lub nartach i uczą się nowych figur na łyżwach. Aby ferie zimowe były bezpieczne, warto przypomnieć o najważniejszych zasadach:

            • Wychodząc na dwór, ubieraj się stosownie do pogody. Zawsze pamiętaj o czapce!

            • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ulicy. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni.

            • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew.

            • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy.

            • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób.

            • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe.

            • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.

            • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała. Nigdy nie rzucaj śnieżkami w głowę!

            • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem!

            • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy.

            • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.

            Jeśli zaś będziesz korzystał z internetu, pamiętaj o najważniejszych zasadach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Znajdziesz je, klikając poniższe linki: https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/porady, https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zagrozenia. 

            Życzę zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych. Agnieszka Gierach – pedagog szkolny.

        • Dzień Babci i Dziadka  w Oddziale Przedszkolnym w Czerniewicach
          • Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym w Czerniewicach

          • Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości.

            Tradycyjnie jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerniewicach przygotowano się do niepowtarzalnego Święta jakim jest „Dzień Babci i Dziadka”. Ze względu na sytuację epidemii, w tym roku obchody tego wyjątkowego dnia przybrały nieco inną formę. Dziadkowie nie mogli przybyć do szkoły, by obejrzeć występy swoich ukochanych wnuków, jednak wnuczki i wnuczęta z Przedszkola w Czerniewicach przygotowały dla swoich Kochanych Babć i Dziadków niespodziankę z okazji ich święta. Dzieci  zaprezentowały okolicznościowe wiersze i rytmiczne piosenki.   Występy artystyczne zostały nagrane,dzięki temu Dziadkowie mogli obejrzeć wszystkie starania wnucząt w swoich domach. Dziadkowie otrzymali od kochanych wnucząt, własnoręcznie wykonane upominki.

             

        • Jasełka w przedszkolu
          • Jasełka w przedszkolu

          • Święta Bożego Narodzenia to magiczny i wyjątkowy czas, pełen radości, miłości i uśmiech, czas oczekiwania. O tę magię świąt w tym roku zadbały nasze przedszkolaki z najmłodszych grup. Dzieci pięknie za pomocą wierszy i kolęd zaprezentowały Jasełka bożonarodzeniowe pt. „Kolędować małemu”. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje przedszkolaków były idealnym dopełnieniem całości przedstawienia. Mali artyści z dużym zaangażowaniem wiernie odtworzyli swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Uroczystość zakończył występ dzieci z naszej najmłodszej grupy, którzy pięknie zaśpiewali piosenki o tematyce świątecznej i wyrecytowali wierszyk. Za swój występ dostali ogromne brawa od publiczności oraz wyrazy uznania i podziękowania od Pani dyrektor Bogusławy Włodarczyk. Po ogólnej uroczystości dzieci w swoich grupach podzieliły się opłatkiem oraz złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia. Ze względu na ograniczone możliwości spotykania się w większych grupach oraz na bezpieczeństwo Państwa, nasze i przedszkolaków w przedstawieniu uczestniczyli tylko Panie przewodniczące trójek klasowych trzech grup, Pani dyrektor i przedszkolaki, które nie brały czynnego udziału występie artystycznym. Serdecznie podziękowania składamy Pani Ewelinie Marcjanik, dzięki której mieliśmy możliwość nagrania przedstawienia i przekazania rodzicom, którzy nie mogli być z nami w tych wspaniałych chwilach.

             

          • Nowy Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej w Zespole Szkolono-Przedszkolny w Czerniewicach

          • Informujemy, że od 1 marca 2022 r. będzie obwiązywać nowy Regulamin korzystania ze stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerniewicach. Treść regulaminu znajduje się w zakładce  O SZKOLE/DOKUMENTACJA SZKOŁY.Wysokość opłat za posiłki od 1 marca 2022 r. będzie wynosić:- śniadanie 2,50 zł,- obiad jednodaniowy,

            3,50 zł,- podwieczorek 2,00 zł.Zgłoszenie nieobecności ucznia korzystającego ze stołówki dokonuje się wyłącznie telefonicznie do Intendenta pod numerem tel. 512-905-007 w godz. 7:00 - 10:00. Odpisy za nieobecności będą realizowane od następnego dnia po jej zgłoszeniu.Prosimy o zapoznanie się z nowym Regulaminem.

          • Ważna informacja!

          • W związku z kontaktem dużej ilości uczniów z osobą zakażoną COVID - 19 Dyrektor ZSP w Czerniewicach w porozumieniu z organem prowadzącym i organem nadzorującym, po zasięgnięciu opinii sanepidu podjęła decyjzję o konieczności przejścia uczniów na naukę zdalną w dniach: 20.01(czwartek), 21.01(piątek) i 24.01(poniedziałek). Takie rozwiązanie wydaje się być najrozsądniejszym w tej sytuacji. Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

                                                                                                Bogusława Włodarczyk

                                                                                                                          

                                                                                                                                             

          • Informacja dla uczniów, rodziców i nauczycieli

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa (komunikat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/powrot-uczniow-do-nauki-stacjonarnej-od-10-stycznia-2022-r ).

            Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin. 

            Istotny wpływ na spowolnienie rozprzestrzeniania się choroby spowodowanej kolejnymi mutacjami koronawirusa ma:·         przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów;·         stosowanie się do Wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych;·         aktualizacja i upowszechnienie wśród uczniów i rodziców wewnętrznego regulaminu lub procedur funkcjonowania szkoły w czasie epidemii, z uwzględnieniem specyfiki placówki, w tym realizacji zajęć pozalekcyjnych.

            Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej. 

            Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej (do odwołania)został uregulowany w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r. poz. 861, z późn. zm.) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000861/O/D20210861.pdf

            Zalecamy korzystanie z obowiązujących rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i przypominamy o kontynuowaniu upowszechniania informacji o szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skutecznej formie przeciwdziałania COVID-19. Działania o charakterze edukacyjnym dotyczące promowania zdrowia, aktywności fizycznej i roli szczepień w codziennym życiu powinny być obecnie stałym elementem pracy szkoły. 

            Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/bezpieczenstwo.

            Przypominamy i zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do korzystania z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2 

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19 

            W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży  dyrektorzy oraz rodzice więcej informacji mogą znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

            Z wyrazami szacunku

            Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwa Edukacji i Nauki

  • Galeria zdjęć

      brak danych