Od 1 czerwca 2020 r. w naszej szkole będą się odbywać spotkania uczniów klas IV - VIII z nauczycielami. Uczniowie zostali poinformowani przez wychowawców o terminach spotkań z poszczególnymi nauczycielami.
Konsultacje
Otwarcie przedszkola
Od poniedziałku 1 czerwca w godzinach 700 - 1500 w naszej szkole będą odbywać się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla dzieci z grup przedszkolnych.
Jednocześnie informujemy, że ze względu na planowane w szkole remonty Przedszkole w czasie wakcji będzie nieczynne.
Światowy Dzień bez Papierosa
Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
31 maja to Światowy Dzień bez Papierosa. W związku z tym zachęcam do przypomnienia sobie informacji dotyczących szkodliwości korzystania z – tak modnych w kręgu młodych ludzi – e-papierosów. Podaję link do strony przygotowanej przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zachęcam do lektury,
Agnieszka Gierach.
Wewnętrzne Zasady Bezpieczeństwa
Prosimy wszystkich pracowników, dzieci/uczniów uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach, ich rodziców/opiekunów oraz inne osoby przebywających na terenie placówki o zapoznanie się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa.
Konsultacje dla uczniów klas VIII
Od poniedziałku 25 maja zapraszamy uczniów klas VIII do korzystania z konsultacji na terenie szkoły z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.
Konsulatcje odbywać sie będą według następującego harmonogramu:
Klasa VIII A - poniedziałek i środa
Klasa VIII B - wtorek i piątek
Klasa VIII C - wtorek i czwartek
Egzaminy i rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Nowelizacja rozporządzenia MEN 30c - EGZAMINY
Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30c - EGZAMINY
Zasady przeprowadzenia egzaminów w 2020 r. - regulacje prawne - komunikat MEN
Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 - komunikat MEN
CZY ALKOHOL SZKODZI? PUŁAPKA UZALEŻNIENIA
Drodzy Uczniowie!
Dziś proponuję trudny, ale bardzo dla nas wszystkich ważny temat. Zachęcam do lektury.
Agnieszka Gierach
Komunikat
Prosimy rodziców, którzy wyrażają chęć posłania dziecka do przedszkola o kontakt telefoniczny pod nr tel 44 710 40 62. Jednocześnie nadmieniamy, iż pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci rodziców pracujących.
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 roku dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego.
wytyczne-gis-zlobki-przedszkola-pierwsza-aktualizacja-z-4-maja-br.-1.pdf
Komunikat
"W trosce o bezpieczeństwo dzieci organ prowadzący podjął decyzję o przesunięciu daty otwarcia przedszkola na terenie gminy Czerniewice. Niezwłocznie powiadomimy Państwa o ewentualnym uruchomieniu placówki."
HIGIENA PRACY UMYSŁOWEJ UCZNIA
Dziś przekazuję wskazówki dotyczące stworzenia optymalnych warunków pracy dla ucznia. Zapraszam do lektury. Agnieszka Gierach.
1. OŚWIETLENIE
Najkorzystniejsze dla oczu i dla dobrego samopoczucia ogólnego jest światło dzienne. W korzystaniu z tego dobrodziejstwa natury przeszkadzają dwie rzeczy: zakurzone szyby oraz niewłaściwy rodzaj firanek i zasłon okiennych pochłaniających znaczną część światła dziennego. Światło powinno padać z lewej strony ucznia praworęcznego i z prawej strony ucznia leworęcznego.Koniecznością jest ograniczenie nadmiaru bodźców i zjawisk świetlnych - długotrwałe oglądanie telewizji, długotrwała praca przy komputerze. Nadmiar tych bodźców, określany jako stres świetlny, zaburza funkcje całego organizmu. Najwłaściwszą dla ucznia jest praca zróżnicowana – praca przy książce na przemian z pracą przy komputerze.
2. MEBLE
Niewłaściwe stanowisko pracy ucznia, zła wysokość krzesła w stosunku do biurka powoduje nieprawidłowe obciążenie poszczególnych części kręgosłupa, jest przyczyną zmęczenia dziecka, prowadzi do deformacji kręgosłupa i utrwalenia wad postawy, powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowo-kostnego oraz narządów wewnętrznych.
Przy prawidłowo dobranym biurku uczeń powinien być wyprostowany, siedzący głęboko na siedzisku, mieć całe stopy oparte o podłogę, kolana uniesione nieco nad brzeg siedziska.3. STANOWISKO DO PRACY Z WYKORZYSTANIEM KOMPUTERA
Wysokość biurka powinna być dopasowana do wzrostu ucznia. Krzesło musi być stabilne, obrotowe, wyposażone w kółka, z możliwością regulacji wysokości siedziska i ustawiania oparcia. Musi ono zapewniać maksymalną swobodę ruchów. Dla pełnej ergonomii powinno posiadać poręcze, aby można było wygodnie opierać łokcie. Według zaleceń specjalistów odległość użytkownika od ekranu monitora komputerowego powinna wynosić ok. 70 cm. Górny brzeg ekranu powinien być nieco poniżej poziomu oczu, a w żadnym wypadku powyżej tego poziomu.
Opis:
1. Głowę należy trzymać prosto, tak by szyja nie była wygięta i nie powodowało to zniekształceń w odcinku szyjnym kręgosłupa.
2. Plecami należy opierać się o oparcie fotela, aby nie powodować zmęczenia kręgosłupa. Dobrze jest zastosować specjalną podpórkę pod plecy.
3. Łokcie należy trzymać przy sobie lub oprzeć o poręcze fotela, aby nie obciążać dodatkowo pleców.
4. Należy stosować ergonomiczną pozycję przy pracy poprzez regulację oparcia i wysokości fotela.
5. Klawiatura powinna być ustawiona nisko, tak by nie powodować zgięcia rąk w nadgarstkach. Można także podnieść poziom fotela, pamiętając o tym, że stopy muszą swobodnie opierać się o podłogę.
6. Nogi powinny być zgięte w kolanach pod kątem prostym.
7. Stopy należy trzymać ustawione swobodnie i płasko na podłodze.
8. Klawiatura powinna być ustawiona około 10 cm od brzegu biurka.
9. Monitor umieszczamy w odległości ok.70 cm od oczu, górny brzeg monitora powinien być lekko poniżej linii oczu.
4. WIETRZENIE.
W pomieszczeniu, w którym pracuje dziecko konieczne jest okresowe wietrzenie.Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić ok. 22 stopni C; dobrze jeśli stoją w nim kwiaty doniczkowe.
5. OCHRONA PRZED HAŁASEM
Pod pojęciem hałas rozumie się każdy przeszkadzający dźwięk. Hałas niszczy zdrowie, utrudnia koncentrację uwagi i trzeba mu przeciwdziałać. Dzieci należy wychowywać w poszanowaniu ciszy i spokoju oraz tworzyć właściwe wzorce zachowań.
7. REKREACJA
Naturalną fizjologiczną potrzebą człowieka jest potrzeba ruchu. Szczególnie u dzieci w wieku 7-11 lat potrzeba ta jest najsilniej wyrażana i ma charakter totalny. Dążenie dzieci do jej zaspokojenia jest bardzo duże. Uczucie zmęczenia i znużenia często obniża zdolność myślenia i koncentracji uczniów. Męczą się narządy zmysłów: oczy, słuch, jak również przy długim pisaniu – ręka. Długotrwała pozycja siedząca wpływa niekorzystnie na układ mięśniowy, oddechowy oraz krążenia. Najlepszą formą zaspokajania potrzeby ruchu są ćwiczenia na świeżym powietrzu o każdej porze roku – obecnie ćwiczenia fizyczne dziecka na dworze mogą odbywać się wyłącznie za zgodą i pod okiem osoby dorosłej.
Wielkanocne ozdoby
Kochani! Niedługo Wielkanoc. W związku z obecną sytuacją nie możemy wykonywać ozdób świątecznych w szkole, więc podsyłamy Wam kilka linków związanych ze świętami. Dzięki nim możecie samodzielnie wykonać palemkę wielkanocną (i rozwiązać Quiz), koszyczek lub jajo.
https://www.youtube.com/watch?v=ucWLdDVuhUM
https://kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_koszyczki_z_papieru.shtml
Pozdrawiamy Was serdecznie! Iwona Skrobisz, Marzena Jasnowska
Konkurs
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-6 do udziału w świetlicowym
konkursie „ Pani Wiosna ” .
Regulamin konkursu:
- Konkurs rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy I –III
- klasy IV – VI
- Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, powiązanej z tematem konkursu i wysłanie jej na podane maile (iwonaskrobisz@wp.pl, franczeska_7@wp.pl)
- Technika wykonania pracy dowolna formacie A4.
- Ocenie podlega samodzielna praca dziecka.
- Prace uczniów zostaną wstawione na szkolną stronę internetową. Po powrocie do szkoły będą wręczone nagrody.
- Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane i nagrodzone pierwsze i drugie miejsce w obydwóch kategoriach klasowych,tj:
- klasy I – III – nagroda za pierwsze i drugie miejsce
- klasy IV – VI- nagroda za pierwsze i drugie miejsce
*dla wszystkich uczestników drobne upominki
Iwona Skrobisz
Marzena Jasnowska
Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Lekcji w szkołach nie ma już od niemal trzech tygodni. Od 25 marca obowiązkowa jest zdalna edukacja. W praktyce oznacza to, że nauczyciele muszą realizować zdalnie podstawę programową, mogą też sprawdzać wiedzę uczniów i stawiać oceny. Z nauczaniem na odległość wiążą się jednak problemy. Problemy pojawiają się również, bo dzieci nie wychodzą z domu, nie spotykają się ze swoimi przyjaciółmi, nie uprawiają sportu na świeżym powietrzu. Kontakty społeczne ograniczają się jedynie do korzystania z różnych komunikatorów. Dodatkowo sytuacja związana z pandemią koronawirusa może przerażać.
Dlatego właśnie zachęcam Moich Uczniów i ich Rodziców – gdybyście mieli jakieś problemy, chcielibyście ze mną porozmawiać lub do mnie napisać, jestem do Waszej dyspozycji. Można się ze mną kontaktować przez adres e-mail: gierach.a@wp.pl. Można też zadzwonić do szkoły pod numer 44 7104 062 i poprosić Panią Sekretarz Szkoły o to, abym się z Wami skontaktowała (pozostawiając swój numer telefonu). Postaram się – w miarę moich możliwości – rozwiązać przedstawiony problem. Być może czasami, by poczuć się lepiej, wystarczy porozmawiać… tak jak to było w szkole do tej pory.
Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życzę dużo zdrowia.
Pedagog szkolny, Agnieszka Gierach.
Bezpieczny internet
Drodzy Rodzice!
Dzisiejsza szkoła przeniosła się do internetu. W obliczu pandemii koronawirusa nauka na odległość jest koniecznością i stanowi wyzwanie dla nas wszystkich – uczniów, rodziców, nauczycieli. Nie zawsze wiemy, jak radzić sobie z tym wyzwaniem. Na pewno jednak my dorośli musimy zrobić wszystko, aby w tej trudnej chwili wesprzeć dzieci. Wszystkim nam bowiem zależy na ich dobru. Ze względu na liczne niebezpieczeństwa czyhające na nich w sieci przygotowałam 10 rad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. W wolnej chwili zachęcam do lektury.
Pedagog szkolny – Agnieszka Gierach
10 rad dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci.
1. Odkrywaj internet razem z dzieckiem.
Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z internetem. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Spróbujcie znaleźć strony, które mogą zainteresować Wasze pociechy, a następnie zróbcie listę przyjaznych im stron. Jeśli Wasze dziecko sprawniej niż Wy porusza się po sieci, nie zrażajcie się – poproście, by było Waszym przewodnikiem po wirtualnym świecie.2. Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie.
Uczul dziecko na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w internecie. Podkreśl, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. Ostrzeż dziecko przed ludźmi, którzy mogą chcieć zrobić mu krzywdę. Rozmawiaj z dzieckiem o zagrożeniach czyhających w internecie i sposobach ich unikania.3. Rozmawiaj z dziećmi o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w sieci.
Dorośli powinni zrozumieć, że dzięki internetowi dzieci mogą nawiązywać przyjaźnie. Jednakże spotykanie się z nieznajomymi poznanymi w sieci może okazać się bardzo niebezpieczne. Dzieci muszą mieć świadomość, że mogą spotykać się z nieznajomymi wyłącznie po uzyskanej zgodzie rodziców i zawsze w towarzystwie dorosłych lub przyjaciół.4. Naucz swoje dziecko ostrożności przy podawaniu swoich prywatnych danych.
Dostęp do wielu stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych wymaga podania prywatnych danych. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, że podając takie informacje, zawsze musi zapytać o zgodę swoich rodziców. Dziecko powinno zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie może przynieść podanie swoich danych osobowych. Ustal z nim, żeby nigdy nie podawało przypadkowym osobom swojego imienia, nazwiska, adresu i numeru telefonu.5. Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w sieci.
Wiele dzieci używa internetu w celu rozwinięcia swoich zainteresowań i rozszerzenia wiedzy potrzebnej w szkole. Mali internauci powinni być jednak świadomi, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne. Naucz dziecko, że trzeba weryfikować znalezione w internecie treści, korzystając z innych dostępnych źródeł (encyklopedie, książki, słowniki).6. Bądź wyrozumiały dla swojego dziecka.
Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych. Bywa, że w obawie przed karą, boją się do tego przyznać. Ważne jest, żeby dziecko Ci ufało i mówiło o tego typu sytuacjach; by wiedziało, że zawsze kiedy poczuje się niezręcznie,coś je zawstydzi lub przestraszy, może się do Ciebie zwrócić.7. Zgłaszaj nielegalne i szkodliwe treści.
Wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za niewłaściwe czy nielegalne treści w internecie. Nasze działania w tym względzie pomogą likwidować np. zjawisko pornografii dziecięcej szerzące się przy użyciu stron internetowych, chatów, e-maila itp. Nielegalne treści można zgłaszać na policję lub do współpracującego z nią punktu kontaktowego ds. zwalczania nielegalnych treści w internecie – Hotline’u (www.dyzurnet.pl). Hotline kooperuje również z operatorami telekomunikacyjnymi i serwisami internetowymi w celu doprowadzenia do usunięcia nielegalnych materiałów z sieci.8. Zapoznaj dziecko z NETYKIETĄ - Kodeksem Dobrego Zachowania w internecie.
Przypominaj dzieciom o zasadach dobrego wychowania. W każdej dziedzinie naszego życia, podobnie więc w internecie, obowiązują takie reguły: powinno się być miłym, używać odpowiedniego słownictwa itp. (zasady Netykiety znajdziesz na stronie www.sieciaki.pl) Twoje dzieci powinny je poznać (nie wolno czytać nie swoich e-maili, kopiować zastrzeżonych materiałów, itp.).9. Poznaj sposoby korzystania z internetu przez Twoje dziecko.
Przyjrzyj się, jak Twoje dziecko korzysta z internetu, jakie strony lubi oglądać i jak zachowuje się w sieci. Staraj się poznać znajomych, z którymi dziecko koresponduje za pośrednictwem internetu. Ustalcie zasady korzystania z sieci oraz sposoby postępowania w razie nietypowych sytuacji.10. Pamiętaj, że pozytywne strony internetu przeważają nad jego negatywnymi stronami.
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, jak również dostarczycielem rozrywki. Pozwól swojemu dziecku w świadomy i bezpieczny sposób w pełni korzystać z oferowanego przez sieć bogactwa.Opracowano na podstawie: www.dzieckowsieci.pl
Komunikat
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
wdrożyliśmy nauczanie na odległość. Wiem, że wymaga to od nas wszystkich dużej mobilizacji i stanowi nie lada wyzwanie. Towarzyszy temu procesowi wiele emocji i stresu. Spieszę uspokoić.
Uruchamiamy działanie platformy e-podręczniki.pl. Nawiązujemy współpracę poprzez komunikatory społeczne, drogą e-mail i telefonicznie. Rodzice zostali poinformowani przez wychowawców o możliwości kontaktu z każdym nauczycielem, celem prowadzenia konsultacji.
Bądźmy dobrej myśli. Przecież dla nas wszystkich jest to nowa sytuacja. Nawet jeśli początki będą trudne, to wspólnie jesteśmy w stanie je przezwyciężyć. Pragnę zapewnić, że ze strony Szkoły dołożymy wszelkich starań, aby nauka przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na bieżąco będziemy uwzględniać Państwa uwagi i dostosowywać nasze działania do potrzeb i możliwości uczniów. Wszelkie przejawy aktywności podejmowane przez uczniów, potwierdzające zapoznanie się z materiałem wskazanym przez nauczycieli będą dostrzeżone i docenione.
Pamiętajmy, że zdrowie nasz wszystkich jest wartością nadrzędną.
Dyrekcja Szkoły
Sukces naszej uczennicy
Aleksandra Stępniak, uczennica klasy VIII A zajęła II miejsce II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego "Klarus" dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 25.02.2020r.
Gratulujemy!
Jak radzić sobie ze stresem?
Drodzy Uczniowie!
Zawieszenie zajęć szkolnych związane z sytuacją epidemiczną wymusza na nas kontakty jedynie za pomocą różnych komunikatorów. Pozostawanie w domu i konieczność wykonywania wielu prac zdalnie zadawanych przez nauczycieli, opanowania materiału z różnych dziedzin, zmagania się z – niejednokrotnie odmawiającym posłuszeństwa sprzętem komputerowym - czy egzaminy, które przed Wami, wywołują stres u każdego z uczniów. Szczególnie zbliżający się, tak ważny dla każdego ósmoklasisty, egzamin może generować dodatkową dawkę stresu. Jak więc wygrać ze stresem? Warto wypróbować któryś z przedstawionych sposobów.
1. Ruszaj się!
Wielogodzinne przesiadywanie w domu nad książkami czy ekranem komputera męczy nasz wzrok i organizm, do tego powoduje rozdrażnienie, zmęczenie i napady depresji. Dlatego codziennie warto znaleźć chwilę na rozruszanie się. Zakoduj więc w swoim codziennym planie godzinę dziennie na aerobik, jazdę na rowerku stacjonarnym lub – jeśli zgodę wyrażą na to Twoi rodzice - krótki spacer na świeżym powietrzu. Jeśli już naprawdę nie masz czasu lub warunki pogodowe nie zachęcają do wyjścia z domu, zrób kilka skłonów i porozciągaj się. Możesz znaleźć również w internecie wiele ciekawych ćwiczeń relaksujących
i poprawiających samopoczucie.2. Jedz zdrowo!
W sytuacjach stresowych pij dużo niegazowanej wody mineralnej, jedz owoce, warzywa i produkty bogate w błonnik, białko, kwas foliowy, żelazo, cynk i witaminy. Bezwzględnie unikaj napojów energetycznych; łatwo się od nich uzależnić, co skutkuje rozdrażnieniem, migreną lub uczuciem zmęczenia. Pozbywamy się również cennych witamin i minerałów. W walce ze stresem może pomóc kawałek gorzkiej czekolady z wysoką zawartością kakao.
3. Uśmiechaj się!
Jak najczęściej, o każdej porze i do wszystkich. To największa moc, jaką ma każdy w walce ze stresem, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie jednocześnie śmiać się i odczuwać stres. Nawet sztuczny i wymuszony uśmiech potrafi znacznie polepszyć samopoczucie.
4. Nie zaszywaj się!
Brak kontaktu z innymi ludźmi nie pomoże w rozładowaniu stresu. W obecnej chwili możliwe jest dla Ciebie wyłącznie korzystanie z forów społecznościowych
i komunikatorów on-line. Normalnie - warto wyciągnąć znajomych na krótki spacer, spotkać się w neutralnym miejscu i pogadać o nawet największych głupotach świata. Pomoże Ci to oderwać myśli od stresujących sytuacji.5. Pij herbatki!
Ziołowe herbatki pomagają rozładować stres i napięcie. Szczególnie zbawienne działanie ma niezastąpiona melisa. Wyciszyć pomoże Ci się też rumianek, a mięta oczyści i wyrówna metabolizm. Poprawić nastrój pomogą Ci również herbatki owocowe lub te o całkiem zaskakujących smakach. Skompletuj swój własny zestaw herbatek na zły humor.
6. Rób plan dnia!
Kiedy masz dużo na głowie, zacznij od sporządzenia dokładnego planu zajęć na każdy dzień. Pomoże Ci to posegregować obowiązki i zaplanować czas potrzebny na ich wykonanie. Pamiętaj, by w Twoim planie nie zabrakło czasu na hobby, wysiłek fizyczny oraz spotkania z przyjaciółmi – dziś wyłącznie on -line! Znajdź też czas na to, aby porządnie się wyspać.
7. Popatrz na to z innej strony!
Pamiętaj, że kolejna praca domowa, sprawdzian czy nawet tak ważna sprawa jak egzamin ósmoklasisty to jeszcze nie koniec świata. Pomyśl, ile osób przed tobą już sobie z tym poradziło. Ty też dasz radę! Myśl pozytywnie i pozbądź się stresu, a wszystko będzie dobrze!
A! I oczywiście często myj ręce :)
Pozdrawiam Was serdecznie, Agnieszka Gierach
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
W związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych od poniedziałku 16 marca 2020 r. będą za pośrednictwem komunikatorów społecznych zamieszczane informacje o zadaniach i ćwiczeniach do wykonania w tym czasie przez Was w domu. Pracujcie systematycznie. Efekty samodzielnej pracy zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły, co mamy nadzieję niebawem nastąpi. Niech to będzie czas na utrwalenie i ugruntowanie zdobytych do tej pory wiadomości i umiejętności.
Bardzo proszę rodziców o zmotywowanie dzieci do systematycznej pracy i uzupełniania notatek
w zeszycie przedmiotowym.
Nie ulegajmy panice, ale też nie lekceważmy zagrożenia. Bądźmy ostrożni, odpowiedzialni
i zdyscyplinowani. Jesteśmy wzajemnie odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.
Dyrektor
ZSP w Czerniewicach
Uczymy się zdalnie
Wykorzystaj ten czas na naukę. Powtarzaj, utrwalaj wiadomości z materiałów zamieszczonych pod podanymi poniżej linkami.
https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne
https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna
https://dokumenty.men.gov.pl/2020_03_16_Lekcje_z_internetu_Rusza_gov_pl_zdalnelekcje_MEN.docx
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie