• Informacja

          • Dzień 31 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole zorganizowane są zajęcia opiekuńcze. 

        • Wizyta w bibliotece
          • Wizyta w bibliotece

          • W ramach programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa dzieciaki z najstarszych grup przedszkolnych w dniu 28.10.2022 r. odwiedziły Gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Biblioteki w Czerniewicach. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. W trakcje pobytu w bibliotece dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez Panią Małgorzatę Kępa  pt. „Złotowłosa” w teatrzyku Kamishibai. Po wysłuchaniu bajki dzieci miały możliwość zwiedzenia całej biblioteki.  Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach udziału w programie „Mała książka wielki człowiek”, jak się okazało duża grupa naszych przedszkolaków bierze udział we wspomnianym programie z inicjatywny rodziców. Dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

             

        • Spotkanie przedszkolaków
          • Spotkanie przedszkolaków

          • W dnu 27 października 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami spółki ENERIS.

            Dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację na temat ochrony środowiska i właściwego segregowania odpadów. Następnie przedszkolaki świetnie odpowiadały na zadawane im pytania. Później obejrzały fajną bajkę pt. „EKO - PATROL”,  z której dowiedziały się, co się dzieję, kiedy nie dbamy o środowisko. Wzięły też udział w zabawie polegającej na segregowaniu woreczków z nazwami różnych śmieci i wrzucaniu ich do odpowiednich koszów.

            Na zakończenie wszyscy wychowankowie otrzymali prezenty: odblaski, kredki świecowe, magnesy i karki pocztowe. 

                                                                                                                               Dokumentowała Irena Rochala

        • Przerwa na czytanie
          • Przerwa na czytanie

          • W piątek, 21 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie -„Przerwa na czytanie”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzili przerwę, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli, zaproszonych gości i starszych kolegów. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w klasach, na schodach, w sekretariacie, w gabinecie dyrekcji. Łącznie czytało ponad 400 uczniów, nauczycieli i pracowników. Wydarzenie było okazją do rozmowy o książkach, bohaterach literackich i zainteresowaniach.

            Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym.

             

        • Warsztaty przyrodnicze
          • Warsztaty przyrodnicze

          • W dniu 21 października 2022 r. uczniowie klasy IV A uczestniczyli  w 3 godzinnych  warsztatach przyrodniczych, które odbyły się w ramach Projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski 2022”. Przedsięwzięcie to powstało z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.  Celem jego jest wzrost świadomości mieszkańców Łódzkiego na temat prozdrowotnego wpływu terenów zielonych oraz zachęcenie do działań proekologicznych.

            Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z rolą ptaków i owadów w przyrodzie. Atrakcją warsztatów była wspólna budowa hoteli dla owadów z materiałów zgromadzonych wcześniej przez uczniów (patyczki, szyszki, listki, słoma, trawa, kora itp.)

            Efektem projektu będzie poszerzenie i wzbogacenie przestrzeni publicznej o atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone, upowszechnienie wiedzy ogrodniczej i ekologicznej, a także zachęcenie do sięgnięcia po środki wspierające inicjatywy mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

        • Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej
          • Ślubowanie klas pierwszych i obchody Dnia Edukacji Narodowej

          • 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas IA i IB.

            W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

            Dyrektor szkoły, pani dyrektor Bogusława Włodarczyk, złożyła uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Po uroczystości ślubowania odbyła się część artystyczna programu w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej z udziałem uczniów klas VIIIB i VIIIC. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych pracowników naszej szkoły. 

             

            Organizatorzy programu zatytułowanego „W naszej szkole jest wesoło”:

            Katarzyna Kowalczyk

            Monika Franas

            Anna Popłońska (oprawa plastyczna)

            Łukasz Kołodziejski (oprawa muzyczna)

             

            Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

             

        • Wycieczka do Torunia
          • Wycieczka do Torunia

          •             13 października 2022 r. w naszej szkole celebrowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak się jednak okazuje, można to robić na rozmaite sposoby. Właśnie dlatego uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Torunia. To tam postanowili uczcić święto edukacji. Na początek trafili do Żywego Muzeum Piernika,
            w którym edukowali się, jak wypiekać to przepyszne ciasto. Przeniósłszy się do czasów średniowiecza, poznawali tajniki sztuki piernikarskiej i własnoręcznie wypiekali swoje pamiątkowe ciasteczka. Następnie odwiedzili manufakturę z XX wieku, gdzie zobaczyli oryginalne maszyny i piec z epoki służące do wypieku korzennych słodkości.

                      Dalsze edukowanie miało miejsce na Rynku Starego Miasta w Toruniu. Młodzież – pod opieką pana Marcina – wzięła udział w grze terenowej. Poznając ciekawe miejsca…szukała zagubionych portek kucharza Jordana i znajdujących się w nich kluczy. Tych samych, które wiodły do zamkowych piwnic z beczkami wina. Następnie uczniowie, wykonując rozmaite zadania, odkrywali piernikową recepturę, szukali mieszczki siedzącej na murze, tropili, gdzie w mieście znajduje się kot, pies, żaby i osioł. Odnaleźli wszystko. Przy tym dobrze się bawili, poznawali historię i legendy związane z Toruniem, odkrywali najpiękniejsze miejsca związane z tym pięknym miastem.

                      Na koniec uczniowie odwiedzili piwnicę Hanzy. Hanzą nazywano powstały w średniowieczu związek europejskich miast handlowych, do którego należał także Toruń. Podczas interaktywnego spektaklu szóstoklasiści wcielili się w rolę kupców. Ponadto wysłuchali opowieści o europejskich miastach, a także zmierzyli się ze sobą w zadaniach zręcznościowych.

                      Podczas  czwartkowej wycieczki uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, że Toruń to nie tylko Kopernik, piernik i Krzywa Wieża. Ich wartościowym odkryciom – warto dodać -  towarzyszyła piękna złota polska jesień.

            Opiekunami na wycieczce były: Gierach Agnieszka, Jankowska Katarzyna, Stępniak Monika i Wójciak Anna

             

          • Zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych

          •           W dniu 07.10.2022 w Tomaszowie Mazowieckim /niedaleko toru łyżwiarskiego/ odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Obywały się one w 4 kategoriach: 1kat. - dziewczęta młodsze /ID - IV-V-VI kl/ rywalizowały na 800m, 2kat. - chłopcy młodsi /ID - IV-V-VI kl/ biegali na 800m, 3kat. - dziewczęta starsze /IMS - VII-VIIIkl/ biegały także na 800m oraz 4kat. - najdłuższy dystans biegali chłopcy z klas starszych /IMS - VII-VIII/ - bo było to 1200m. W sztafecie brało udział 6 zawodników /zawodniczek/. Pierwsze 2 sztafety z każdego biegu awansowało do półfinałów wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowały wszystkie 4 sztafety / 34 zawodników/.

                      WYNIKI - nasze sztafety wypadły bardzo dobrze zdobywając na zawodach powiatowych 3 brązowe medale oraz 1 czwarte miejsce. Jednocześnie odbywały się mistrzostwa międzygminne /bez szkół tomaszowskich/ i tutaj wyniki były jeszcze lepsze /2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal/:

                     * III miejsce w powiecie i I miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m dziewcząt /IMS/ - PIETRZYKOWSKA NADIA,       ZUZANNA SYGITOWICZ, LEWANDOWSKA JULIA, STĘPNIAK ANNA, WALAS LENA, ZUZANNA GOŹDZIK a rezerwowe zawodniczki to NIEDŹWIECKA JAGODA, HARAŚNA ANNA i BONECKA MAJA.

               * III miejsce w powiecie i I miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x1200m chłopców /IMS/ - KUTA ADRIAN, PECYNA MIKOŁAJ, SKONECZNY JAKUB, SZADKOWSKI JAKUB, TOMCZYK MATEUSZ, WÓJCIK FILIP / zawodnicy rezerwowi - LEWANDOWSKI SZYMON i SZEWCZYK PRZEMYSŁAW/.

               * III miejsce w powiecie i II miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m dziewcząt /ID/ - GOLEC MAŁGORZATA, GROMEK MAJA, MINIATORSKA ANNA, PAŁĄGIEWICZ MARTYNA, STAROŃ MARTA, WOŹNIAK NELA a zawodniczki rezerwowe to BADOWSKA AGATA, GIESEK ANNA i PRZYBOREK KAROLINA.

               * IV miejsce w powiecie i III miejsce w zawodach międzygminnych sztafety 6x800m chłopców /ID/ - BARTOSZ MELA, KRUKOWSKI KACPER, KRUKOWSKI FILIP, MINIAK MACIEJ, MATEUSZ LECHOWSKI, MAJCHRZAK ANTONI oraz zawodnicy rezerwowi PATRYK BŁAZIŃSKI i KIELAN KRYSTIAN.                                                                      

             Startowało w każdej sztafecie około 14 szkół z całego powiatu. Nauczycielami którzy przygotowywali uczniów byli: Anna i Witold Szalińscy oraz Konrad Kępa.

             Niżej na zdjęciach - reprezentacja naszej szkoły na zawody powiatowe  w sztafetowych biegach przełajowych.

             

                            

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          •           7 października 2022 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły. Jestem bezpieczny w szkole” odbyło się spotkanie wychowanków oddziałów zerowych i uczniów klas pierwszych z dzielnicowym Komisariatu Policji
            w Czerniewicach p. Krystianem PanceremPolicjant rozmawiał z dziećmi
            o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły.

                    W ramach realizowanych na terenie szkoły działań prewencyjnych pan dzielnicowy spotkał się również z uczniami klas ósmych oraz klasy siódmej. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich za popełnione czyny. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami. Pan policjant przypomniał młodzieży
            o konieczności systematycznego uczęszczania do szkoły, ponieważ wagary, picie alkoholu i nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego również podlegają postępowaniu przed sądem. Omówił również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz przedstawił rodzaje placówek resocjalizacyjnych. Uświadomił zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.

                    

             

        • Olimpiada z frajdą
          • Olimpiada z frajdą

          • W dniu 29 września 2022 roku grupa dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w  „Olimpiadzie z frajdą” organizowaną przez Szkołę podstawową im. Narcyzy Żmichowskiej w Rzeczycy. Celem zorganizowanej Olimpiady było między innymi : rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci; tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania
            w zespole; propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu.

            Misie z Czerniewic świetnie sobie poradziły z konkurencjami jakie były do przejścia,
            a były to:

            • „Zjazd sztafetowy z misiem”
            • Piłka nad głową
            • „Przewróć – postaw” z pachołkami
            • „Sprawna ręka, celne oko” – rzuty do celu
            • „Gol”- strzał piłką do bramki
            • Wyścig z miotłą „Baby Jagi”.

            Zawodnikom towarzyszyła grupa kibiców, którymi byli rodzice lub dziadkowie. Dzieci były zachwycone atrakcjami oraz atmosferą jaka panowała wśród uczestników. Największą atrakcją dla przedszkolaków był zjazd ze zjeżdżalni igielitowej „Rzeczycka frajda”. Uśmiech z twarzy dzieci nie znikał nawet na chwilę, co można dostrzec na załączonych zdjęciach z wydarzenia. Na zawodników po przejściu wszystkich konkurencji czekał słodki poczęstunek, animacje, malowanie twarzy oraz czekały na nie dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Organizatorzy wręczyli wszystkim grupom medale i puchary za udział w wydarzeniu oraz drobne upominki.

            W „Olimpiadzie z frajdą”  wzięli udział: Grzelka Blanka, Jastrzębska Iga, Marcjanik Antonina, Marcjanik Hanna, Tomaszkiewicz Marianna, Kamiński Piotr, Kowalski Bartosz, Król Marcel, Pasik Alan, Sowik Cezary, Stasiołek Adam oraz Szymański Kornel. Przygotowaniem dzieci do olimpiady zajęła się Marlena Przyborek. 

          • Zawody w indywidualnych biegach przełajowych

          •           W dniu 23.09.2022 w Tomaszowie Mazowieckim /niedaleko toru łyżwiarskiego/ odbyły się powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Obywały się one w 4 kategoriach: 1kat. - dziewczęta młodsze /IV-V-VI kl/ rywalizowały na 1000m. 2kat. - chłopcy młodsi /IV-V-VI kl/ biegali na 1000m. 3kat. - dziewczęta starsze /VII-VIIIkl/ biegały także na 1000m. 4kat. - najdłuższy dystans biegali chłopcy z klas starszych /VII-VIII/ - bo było to 1500m. Pierwszych 5 osób z każdego biegu awansowało do zawodów wojewódzkich, które odbyły się w Uniejowie /29.09.2022/. Naszą szkołę reprezentowało 26 zawodników.

                         Z naszej szkoły awans do zawodów wojewódzkich uzyskało 4 zawodników: ADRIAN KUTA /zajął 2 miejsce na 1500m chłopców klas VII-VIII na zawodach powiatowych/, JAKUB SKONECZNY /zajął 7 miejsce na 1500m chłopców klas VII-VIII na zawodach powiatowych/, MATEUSZ LECHOWSKI /zajął 3 miejsce na 1000m chłopców klas IV-VI na zawodach powiatowych/ oraz JULIA LEWANDOWSKA /zajęła 6 miejsce na 1000m dziewcząt klas VII-VIII na zawodach powiatowych/. Dobry występ zaliczyła także LENA WALAS zajmując 9 miejsce w powiecie w dziewczynach starszych oraz MAŁGORZATA GOLEC /13 w powiecie w dziewczynach młodszych/.                                                                                            

                         Oprócz zawodów indywidualnych odbywały się także zawody zespołowe: i tak IV miejsce zespołowo w powiecie zdobyli chłopcy młodsi /IV-VIkl/          a chłopcy starsi /VII-VIIIkl/ zajęli III miejsce w powiecie. Dziewczęta młodsze /IV-VIkl/ zajęły III miejsce w powiecie a dziewczęta starsze /VII-VIIkl/ także III miejsce. Startowało 18 szkół z całego powiatu. Nauczycielami którzy przygotowywali uczniów byli: Anna i Witold Szalińscy oraz Konrad Kępa.

                       Na zawodach wojewódzkich w indywidualnych biegach przełajowych /Uniejów/ najlepiej wypadł MATEUSZ LECHOWSKI zajmując 4 miejsce w województwie na 1000m chłopców młodszych. Był to najlepszy wynik z naszego powiatu tomaszowskiego. Pozostali nasi reprezentanci /JULIA LEWANDOWSKA, ADRIAN KUTA i JAKUB SKONECZNY/ zajęli dalsze miejsca.

             Niżej na zdjęciach: reprezentacja naszej szkoły na zawody wojewódzkie  w indywidualnych biegach przełajowych.

        • Dzień Przedszkolaka
          • Dzień Przedszkolaka

          • „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju      i edukacji dzieci.
            28 września 2022 r. świętowaliśmy i my. Po śniadaniu dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, spotkały się na korytarzu przedszkola, aby zaśpiewać wspólnie piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”, były też wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, które pomogły zintegrować całą społeczność przedszkolną.
            W każdej grupie, dzieci  miały słodki poczęstunek i drobne upominki. Dzień Przedszkolaka we wszystkich grupach został uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami w foto budce.   Mamy nadzieję, że dzieci będą miło wspominać ten wyjątkowy dzień.

    • Galeria zdjęć

        brak danych