• Komunikat

• Dzień 30 września (piątek) 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.            W szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze. W tym dniu nie kursuje autobus.

• Ojciec Pio - Współczesny Święty

• W piątek 23 września 2022 roku gościliśmy w naszej szkole ordynariusza diecezji łowickiej ks. bp Andrzeja Franciszka Dziubę. W ramach wizytacji kanonicznej w parafii p. w. św. Małgorzaty Męczennicy w Czerniewicach ks. bp odwiedził naszą szkołę spotykając się z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami i uczniami.

Z tej okazji odbyła się akademia, której tematem był życiorys i działalność św. ojca Pio.

Nasi uczniowie biorący udział w prezentacji wywarli ogromne, pozytywne wrażenie na gościach. Ich zdolności, zaangażowanie i postawa zasługują na uznanie.

Organizatorzy :

Małgorzata Olkowska

Łukasz Kołodziejski

Urszula Rybak

• 29. Akcja „Sprzątanie świata”

• 16 września 2022 roku  uczniowie Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Czerniewicach uczestniczyli w 29. Akcji „Sprzątanie świata”.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem " Wszystkie śmieci są nasze".  W Szkole Podstawowej w Czerniewicach za jej przebieg odpowiedzialne były: p. Lidia Skoneczna oraz p. Edyta Kopacz.

Najpierw dzieci obejrzały ciekawą prezentację, pełną kolorowych i  sugestywnych slajdów, które miały wpłynąć na wyobraźnię młodego odbiorcy  i kształtować jego świadomość ekologiczną. Uczniowie dowiedzieli się, że dzięki segregacji odpadów i recyklingowi można ograniczyć zużycie surowców naturalnych, energii i wody oraz zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Zdobyły wiedzę na temat tego, co nadaje się do recyklingu, jakie produkty powstają z odzysku, w jaki sposób należy prawidłowo segregować śmieci, ale także czym są odpady problemowe, jakie śmieci są klasyfikowane jako  niebezpieczne.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziło to, ile czasu potrzebują odpady, żeby rozłożyć się w środowisku naturalnym.

W kolejnych slajdach uwagę uczniów wzbudziły ciekawostki mówiące o tym, że:

• zebranie tony papieru pozwala zaoszczędzić 17 drzew,
            • z 27 plastikowych butelek można wytworzyć jedną bluzę z polaru a z kilkunastu tysięcy puszek po konserwach – samochód,
            • zebranie 670 puszek po napojach gazowanych pozwala uzyskać materiał do zrobienia roweru.

Po obejrzeniu prezentacji poszczególne klasy –pod opieką nauczycieli – wyszły w teren, aby posprzątać wyznaczone miejsca. Uczniowie klas czwartych pozostali w szkole i przygotowywali plakaty tematycznie związane z tą akcją.

Ważne jest bowiem, aby uświadamiać młodym ludziom, że degradacja środowiska naturalnego postępuje coraz szybciej i jest rosnącym dla nas zagrożeniem. Szkło, metal, plastik, papier - każdego roku tony tych odpadów są wyrzucane do lasów, parków i zbiorników wodnych. Dlatego ekolodzy biją na alarm, a naszym zadaniem jest ochrona planety zarówno dla nas, jak i przyszłych pokoleń.

• Piknik rodzinny

• Rada rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerniewicach postanowiła uprzyjemnić wszystkim uczniom początek roku szkolego i zorganizowała piknik rodzinny. Największą aktakcją okazały się dmuchańce oraz pokazy wozu strażackiego OSP Czerniewice i radiowozu KP w Czerniewicach. Do tego darmowa wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grila, napoje i ciasta. Uczniowie wzięli udział w przeciąganiu liny oraz innych grach i zabawach z licznymi nagrodami m.in voucherem na pizzę. Humory dopisywały, a śmiechom i zabawom nie było końca. Serdecznie dziękujemy wszystkich rodzicom za wspaniałą niespodziankę.