• Plebiscyt Edukacyjny 2021

• Jest nam bardzo miło poinformować, iż Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czerniewicach wraz z naszą nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, panią Agnieszką Brzeską, zgłoszono przez Rodziców klasy 2 B do Plebiscytu Edukacyjnego 2021. W dniu 10 maja 2021 roku odbyła się gala wręczenia nagród w Plebiscycie, w której uhonorowani zostali laureaci w kategoriach powiatowych i wojewódzkich. Gala odbyła się w sali konferencyjnej Skybox Stadionu Miejskiego ŁKS im. Władysława Króla. Udział w gali wzięła Agnieszka Brzeska, nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach, która zajęła I miejsce w etapie powiatowym oraz IX miejsce w etapie wojewódzkim. Odebrała dyplom i medal z rąk redaktora naczelnego Dziennika Łódzkiego – Mirosława Malinowskiego. ZSP zajął III miejsce w etapie powiatowym.

Celem plebiscytu było nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią, zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Natomiast nagrodzone placówki oceniano pod kątem zasługiwania na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenili starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli. Już sama nominacja nauczyciela czy placówki edukacyjnej była wyróżnieniem i powodem do dumy.

• Mistrzostwa Polski w drużynowych biegach przełajowych 10.05.2022 - Aleksandrów Łódzki

•          We wtorek /02.05.2022/ odbyły się na stadionie w Aleksandrowie Łódzkim mistrzostwa Polski w drużynowych biegach przełajowych. Po zwycięstwie w zawodach wojewódzkich w Bełchatowie prawo startu w nich wywalczyła drużyna chłopców z klas VII-VIII.

Nasi uczniowie zajęli w tych zawodach IV miejsce /w Polsce/. Niewiele zabrakło do III /13pkt/ a nawet II miejsca /14pkt/.  Drużyna startowała w składzie:

KOBYŁECKI BARTŁOMIEJ /zajął 6 miejsce/, KAROL SKROBISZ /zajął 13 miejsce/, MASZEWSKI PAWEŁ /zajął 20 miejsce/ - były to bardzo dobre rezultaty. Nieco poniżej oczekiwań, co zadecydowało o trochę słabszym wyniku, pobiegli: MIROS JAKUB /zajął 33 miejsce/, LEWANDOWSKI ALEKSANDER /zajął 39 miejsce/ oraz KĘPA WOJCIECH /zajął 49 miejsce/. Rezerwowi to: ŁYSAKOWSKI BARTOSZ, CELIGOWSKI MARCEL, KĘPA PAWEŁ, DĘBOWSKI KACPER oraz SKONECZNY KACPER. Należą sie tu słowa uznania dla Karola Skrobisza, który podczas biegu został przewrócony na kostkę betonową, ale podniósł się i poobijany biegł dalej, zajmując świetne miejsce.

Najlepszą szkołą w Polsce w drużynowych biegach przełajowych chłopców klas starszych okazała się SP15 z Bydgoszczy, II miejsce SP 4 Namysłów, a III miejsce szkoła sportowa nr 3 z Aleksandrowa Łódzkiego.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do zawodów byli: WITOLD SZALIŃSKI oraz KONRAD KĘPA.

• Konkurs plastyczny

• Dwie uczennice klas VII wzięły udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego pt: "Zaprojektuj swój świat". Maja Lewandowska wykonała pracę w kategorii projekt malarski a Julia Kącka w kategorii projekt stylizacji postaci. 29 kwietnia 2022r. odbył się finał konkursu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr.6 w Tomaszowie Mazowieckim, na który uczennice pojechały z opiekunką Małgorzatą Olkowską.  Maja zdobyła wyróżnienie a obie uczennice otrzymały dyplomy i prezenty.