• Zasiały przedszkolaki owies i rzeżuchę

• Przedszkolaki zaczęły już przygotowania do Świąt  Wielkanocnych siejąc owies i rzeżuchę. Codziennie podlewają swoje rośliny i prowadzą obserwację. Zasiany owies zabiorą na święta do swoich domów aby przystroić stół wielkanocny.
            W trakcie siania było dużo zabawy i troszkę bałaganu.

• Pierwszy dzień wiosny

• 21 marca 2023 r. w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne wystawione przez aktorów z toruńskiego teatru Grupa T. W pierwszym spektaklu pt. "Bajki na jednej nodze" uczestniczyli uczniowie klas I-III, w drugim pt. "Wielka ucieczka" uczniowie klas IV-VIII. W przedstawieniach poruszony został problem uzależnień, tematyka poświęcona zdrowemu odżywianiu oraz nauka asertywności.

Oba spotkania sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniewicach.

• Przywitanie wiosny

• „Marzanno, Marzanno ty  zimowa panno!

W ogień cię wrzucamy bo wiosnę witamy ”

Takimi okrzykami w dniu 21 marca dzieci z przedszkola w Czerniewicach  żegnały się z zimą. Na pierwszy dzień wiosny tak dla nas radosny została przygotowana kukła Marzanny – symbol odejścia niechcianej już przez nikogo zimy, a nadejścia wyczekiwanej przez wszystkich wiosny. Kolorowy korowód z Marzanną na przodzie przemaszerował w miejsce gdzie została spalona symboliczna kukła. Takim  akcentem nasze przedszkolne maluchy poznają ludową tradycję żegnania zimy, a starszaki te tradycje utrwalają. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Wiosenko cieszymy się, że już z nami jesteś.

• Pasowanie na czytelnika

• Tradycją naszej szkoły jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych.

3 marca 2023 r. uczniowie w bajkowych przebraniach przybyli do biblioteki. Po obejrzeniu przedstawienia „Kosmici w bibliotece” przygotowanego przez uczniów klasy VIII A pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą  szanować książki i przestrzegać obowiązków czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczennice z klasy VIII A oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki

• Konkurs plastyczny ”Śnieżny Dekalog”

•     Uczniowie klas V i VI naszej szkoły wzięli udział w ogłoszonym przez Komendę Główną Policji         w Warszawie Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt: „ Śnieżny Dekalog”.

Prace uczniów miały przedstawić Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), w formie rysunków, malarstwa lub spotu filmowego. Na konkurs  wysłano prace następujących uczniów:

-Neli Woźniak, Julii Jędrychowicz, Natalii Skorupińskiej, Aleksandry Koczywąs, Emilii Sygitowicz, Mai Cukier, Filipa Świderka, Otylii Żelazek- uczniów klas V,

-Marii Bator, Malwiny Sochy, Martyny Pałągiewicz - uczennic klasy VI.

• 26 lutego Dzień Dinozaura

• Przedszkolaki z Czerniewic wraz z wychowawczyniami obchodziły ten niezwykły dzień 27.02.2023r. W tym dniu nie zabrakło koloru zielonego na ubraniach dzieci i pań. Dzień Dinozaura był wspaniałą okazją do rozmów o tych niezwykłych prehistorycznych stworzeniach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Z okazji tego dnia, przedszkolaki obejrzały ciekawy film edukacyjny,  z którego dowiedziały się jak żyły dinozaury,  oglądały ciekawe książki o dinozaurach, budowały z klocków  te niezwykłe stworzenia itp. W związku z tym nietypowym świętem na przedszkolnym korytarzu powstała piękna dekoracja,  którą wszyscy mogliśmy podziwiać. Foto-budka dinozaura, była świetnym dopełnieniem dekoracji, na tle której dzieci robiły sobie zdjęcia. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w radosnej atmosferze.

• Światowy Dzień Kota

• 17.02.2023r w piątek w przedszkolu w Czerniewicach obchodzono Światowy Dzień Kota. Na przedszkolnym korytarzu nie zabrakło pięknej dekoracji związanej z tym nietypowym świętem. Dzieci poprzez wymalowanie na swoich twarzach kocich wąsów i nosków, chciały choć trochę upodobnić się do tych milusińskich i puszystych zwierząt. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się o kocich obyczajach, pielęgnacji, żywieniu i opiece. Foto-budka kota pozwoliła dzieciakom na chwilę zmienić się w pięknego, puszystego czworonoga. Ten dzień sprawił naszym przedszkolakom wiele radości.