• UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY PROMYK PRZY SP W CZERNIEWICACH

• 2021/2022

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY PROMYK PRZY SP W CZERNIEWICACH

Bilard jest sportem wszystkich, naucz sie w niego grać, na zdobycie pucharów, wkrótce będzie cię stać. Bilard jest dla każdego, naucz się grać i ty, kiedy zdobędziesz medal spełnią się twoje sny.

I turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej rozegrano w dniu 9 czerwca 2021r.  w Łodzi. Na początku dokonano prezentacji najlepszych bilardzistów ubiegłego sezonu. Ranking roczny 2020 w kategorii juniorek młodszych wygrała Joanna Moczarska przed Natalią Wójciak i Martyną Rybak. Dziewczęta otrzymały medale i nagrody rzeczowe. W I turnieju  bilardziści UKS Promyk Czerniewice wystąpili w składzie: Natalia Wójciak, Joanna Moczarska, Martyna Rybak, Amelia Marcjanik, Martyna Sputowska, Klaudia Piekut, Nicole Widalska - juniorki młodsze. Maja Grzegorczyk, Malwina Socha, Julia Lewandowska, Maciej Godala, Adrian Lewandowski - kategoria młodzik -pupil. W kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Natalia Wójciak, II miejsce Klaudia Piekut. W kategorii młodzik- pupil III miejsce przypadło Mai Grzegorczyk.

II turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej rozegrano w dniu 15 września 2021r. w łódzkim klubie Frame. UKS Promyk reprezentowali: Natalia Wójciak, Joanna Moczarska, Amelia Marcjanik, Klaudia Piekut, Nicole Widalska, Maja Grzegorczyk, Malwina Socha, Marta Staroń, Maciej Godala, Adrian Lewandowski, Weronika Lewandowska. W kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Natalia Wójciak, III miejsce Amelia Marcjanik i Joanna Moczarska. W kategorii pupil-młodzik II miejsce zajęła Malwina Socha, III miejsce Maja Grzegorczyk. Największą niespodziankę sprawił Adrian Lewandowski, który uplasował się na II miejscu.

III turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej rozegrano w dniu 3 listopada 2021r. w łódzkim klubie Frame. UKS Promyk reprezentowali: Natalia Wójciak, Joanna Moczarska, Amelia Marcjanik, Martyna Sputowska, Nicole Widalska, Maja Grzegorczyk, Malwina Socha, Marta Staroń, Maciej Godala, Adrian Lewandowski, Maciej Łazowski. W kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Natalia Wójciak, II miejsce Amelia Marcjanik. W kategorii pupil-młodzik I miejsce zajęła Malwina Socha, Maciej Godala V miejsce.

IV turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej rozegrano w dniu 23 listopada 2021r. w łódzkim klubie Frame. UKS Promyk reprezentowali: Natalia Wójciak, Joanna Moczarska, Amelia Marcjanik, Martyna Sputowska, Klaudia Piekut, Nicole Widalska , Maja Grzegorczyk, Malwina Socha, Marta Staroń, Julia Zglińska, Weronika Lewandowska, Maciej Godala,  Maciej Łazowski, Nikolas Michalak, Nikodem Bieńkowski, Adrian Lewandowski. W kategorii juniorek młodszych I miejsce zajęła Joanna Moczarska, II miejsce Natalia Wójciak. W kategorii pupil-młodzik I miejsce zajęła Marta Staroń, II miejsce Maja Grzegorczyk, III miejsce Malwina Socha. Wśród chłopców III miejsce zajął Adrian Lewandowski.

Ranking roczny w kategorii juniorek 2021 wygrała Natalia Wójciak, III miejsce zajęła Joanna Moczarska, IV miejsce Amelia Marcjanik 1 pkt za podium. W kategorii młodzik-pupil najlepszą zawodniczką została Malwina Socha. Adrian Lewandowski IV miejsce 1 pkt za podium.

Bardzo dobrze wypadły nasze bilardzistki w ogólnopolskim rankingu Junior Tour. W tej największej młodzieżowej imprezie rywalizują najlepsi bilardziści, medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorów. Po czterech turniejach kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyły w kategorii juniorek starszych(rocznik 2004-2005): Natalia Wójciak i Joanna Moczarska, w kategorii juniorek młodszych (2006-20010): Martyna Rybak -V miejsce w rankingu, Martyna Sputowska -X miejsce, a także Malwina Socha - najlepsze juniorka młodsza ligi woj. łódzkiego. Malwina to zwyciężczyni Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w 2018 r.

• 09.2021

Brązowe medale dziewczyn na Mistrzostwach Polski UKS w Kielcach

Bilardzistki UKS Promyk Czerniewice po raz kolejny wróciły z medalami z Drużynowych Mistrzostw Polski UKS Dziewcząt w pol bilard, które odbyły się w dniach 24-26 września 2021 w Kielcach. Drużyna w składzie Natalia Wójciak, Joanna Moczarska, Martyna Rybak i Maja Grzegorczyk zdobyły drużynowo brązowy miedal. Indywidualnie w kategorii juniorek Martyna Rybak zajęła III miejsce.

W ciągu ostatnich 10 lat drużyna dziewcząt zdobyła 9 medali: 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.