• Walentynki w przedszkolu

• W dniu 14 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. U dzieci jak i również u wychowawczyń, tego dnia nie zabrakło czerwonych elementów ubioru, ponieważ ten dzień w szczególności kojarzy się wszystkim z kolorem czerwonym – kolorem miłości.
            Od poniedziałku do wtorku na części przedszkolnej działała poczta walentynkowa, gdzie każdy z przedszkolaków mógł wykonać walentynkę i wysłać ją do osoby, którą darzy szczególną sympatią. Pięknie wykonane karty walentynkowe zostały rozdane przez Panie, a później była chwila na tańce, które sprawiły naszym przedszkolakom wiele radości. Tego dnia grupy przedszkolne mogły również  zajadać się przepyszną pizzą, której międzynarodowe święto przypadało 9 lutego.

• Walentynki w naszej szkole

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolne listonoszki nie narzekały na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Jak widać na zdjęciach, nie tylko uczniowie, ale także pracownicy szkoły, podeszli do zadania profesjonalnie. Czerwień dominowała w naszej szkole w Dniu św. Walentego.

I na koniec taka refleksja…. Bądźmy życzliwi, serdeczni i uśmiechnięci nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok!

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek zawsze wiedzą wszystko najlepiej, zawsze przytulą, upieką naleśniczki i poczęstują cukierkiem. W podziękowaniu za te i inne przyjemności przedszkolaki uczciły święto Babci i Dziadka uroczystymi występami. 10 lutego do przedszkola zawitali wyjątkowi goście. Dzieci z grup przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały repertuar uroczystości. Dzielnie ćwiczyły na próbach, aby jak najlepiej wypaść na scenie. Uśmiech na twarzy Babci i Dziadka był najlepszym prezentem i podziękowaniem dla małych artystów. Na koniec wnuki odśpiewały wspólnie 100 lat. O słodki poczęstunek zadbali rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

• Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 znajdują się w zakładce Rodzice.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 44 710 40 62.

• Kolorowo w szkole

• Uwagę uczniów, nauczycieli i pracowników wchodzących do budynku naszej szkoły przyciągają napisy z życzeniami i dobrymi radami np.  Miłego dnia. Uśmiechnij się. Dąż do celu, Wybaczaj. Złote myśli i maksymy, które pojawiły się w różnych miejscach naszej szkoły wszystkim poprawiają humor, wprowadzają w pogodny nastrój i dodają otuchy. Wchodząc po schodach uczniowie mają okazję utrwalić m.in. części mowy, ważne daty czy zasady udzielania pierwszej pomocy, a na korytarzu – zagrać w chińczyka. Te wszystkie atrakcje zapewnili Rodzice. W listopadzie z inicjatywy Zarządu  Rady Rodziców odbył się Bal Andrzejkowy, zebrane środki przeznaczono na zakup naklejek motywacyjnych i edukacyjnych.

Dyrekcja ZSP w Czerniewicach w imieniu uczniów i nauczycieli składa serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Balu Andrzejkowego na rzecz szkoły, Zabawy Karnawałowej oraz  zrealizowali tak ciekawy projekt.