• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W BIEGACH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

• Sukcesy naszych uczniów w biegach w roku szkolnym 2018/2019

W tym roku sezon rozpoczęły zawody międzygminne i powiatowe w indywidualnych biegach przełajowych na 1000 m w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 20 września w Tomaszowie Maz. Młodsze dziewczęta oraz młodszych chłopców przygotowywała do nich oraz do całego sezonu pani Anna Szalińska, a starsze dziewczęta pan Witold Szliński. Na szczeblu międzygminnym w klasach starszych (VII, VIII i III gimnazjum) sukces odniosła Julia Kobyłecka, która zdobyła II miejsce oraz Joanna Wójciak – miejsce III. Zespołowo dziewczyny zwyciężyły.

W klasach młodszych (IV-VI) zdobywając I miejsca popisali się Jakub Gierach i Martyna Rybak. Ponadto drużynowo zarówno dziewczęta jak i chłopcy stanęli na I miejscu podium.

Na szczeblu powiatowym  Julia Kobyłecka zajęła miejsce VI, drużyna dziewcząt starszych miejsce II, tak samo jak drużyna dziewcząt młodszych. Młodsi chłopcy wygrali. Martyna Rybak i Jakub Gierach uzyskali indywidualnie miejsca I, co zapewniło im awans na zawody wojewódzkie w Uniejowie. Martyna zajęła tam V miejsce, a Jakub 36.

Następnie,16 października, również w Tomaszowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe 8x800m. Sztafeta młodszych dziewcząt (w składzie: Aleksandra Andrzejewska, Amelia Marcjanik, Roksana Mela, Martyna Rybak, Martyna Sputowska, Daria Szewczyk, Julia Tomczyk, Aleksandra Wiśnik) zdobyła I miejsce w zawodach międzygminnych i II w zawodach powiatowych.

Chłopcy z klas IV-VI (Jakub Gierach, Paweł Kępa, Wojciech Kępa, Bartłomiej Kobyłecki, Bartosz Łysakowski, Kacper Skoneczny, Karol Skrobisz, Szymon Żelazek) uzykali I miejsce zarówno na szczeblu międzygminnym jak i powiatowym.

Starsze dziewczęta (Julia Kobyłecka, Natalia Kwiatkowska, Maja Pietrzyk, Julia Skoneczna, Aleksandra Skorupińska, Martyna Wieczorek, Joanna Wójciak, Natalia Wójciak) wywalczyły I miejsce na szczeblu międzygminnym i II miejsce w powiecie.

Wszystkie 3 sztafety z naszej szkoły awansowały do półfinału wojewódzkiego, który obejmował zawodników z 5 powiatów. Biegi miały miejsce 19 października, ponownie w Tomaszowie. Chłopcy w niezmienionym składzie wygrali w swojej kategorii.

Dziewczęta wystartowały również w takich samych składach jak w poprzedniej rywalizacji. Młodsze zajęły III miejsce, a starsze II.

Starsze dziewczęta oraz młodsi chłopcy uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Odbyły się one 25 października w Poddębicach. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych naszym młodym sportowcom udało się uzyskać bardzo dobre wyniki. Chłopcy w nieco zmodyfikowanym składzie (Jakub Gierach, Paweł Kępa, Wojciech Kępa, Bartłomiej Kobyłecki, Bartosz Łysakowski, Kacper Skoneczny, Karol Skrobisz, Marcel Celigowski) wywalczyli brązowy medal.

Starsze dziewczęta (Julia Kobyłecka, Natalia Kwiatkowska, Maja Pietrzyk, Julia Skoneczna, Aleksandra Skorupińska, Martyna Wieczorek, Natalia Wójciak, Milena Nowak) zajęły VII miejsce w województwie.

Teraz pozostaje nam tylko liczyć na dalsze sukcesy naszych utalentowanej młodzieży. Kolejne zawody, czyli indywidualne biegi przełajowe na dystansie 1500m, odbędą się wiosną.