SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 KONSULTACJE Z RODZICAMI Rozkład godzin lekcyjnych w roku szkolnym 2017/18 GRONO PEDAGOGICZNE - ROK SZKOLNY 2017/18 UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "PROMYK" Wymiana polsko-niemiecka 2017 "SĄD NAD PAPIEROSEM" Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem!" ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Wycieczka do Warszawy Dzień Ziemi 2016 Wymiana polsko-niemiecka ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM WYCIECZKA GNIEZNO-BISKUPIN-POZNAŃ INTERAKTYWNE WARSZTATY „NTV-TELEWIZJA NASTOLATKÓW” DRUGI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 12.11.2015 r. ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM "Mówimy "NIE" dopalaczom" CENTRUM NAUKI KOPERNIK I TVP DZIEŃ ZIEMI PRACOWNIA EKOLOGICZNA Tekstowa podstrona

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

W dniu 15 września uczniowie ZSiP w Czerniewicach kolejny raz wyruszyli wspólnie na sprzątanie najbliższej okolicy. Tegoroczna 24. edycja akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017” przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”. O zbliżającej się akcji przypominała wykonana na tę okazję tablica informacyjna. Porządkowanie terenów poprzedził apel, na którym uczniowie dowiedzieli się, że wiele odpadów, które produkuje statystyczny Polak, to cenne surowce, które mogą być ponownie wykorzystane przy wytwarzaniu nowych produktów. Wskazano korzyści, jakie daje recykling oraz przypomniano zasady segregacji odpadów. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas akcji. Uczniowie zachęceni słowami piosenki „ A więc weźmy się za ręce. Wszyscy razem posprzątajmy…” ruszyli po apelu na sprzątanie. Dzieci porządkowały teren wokół szkoły, okolice rzeki Krzemionki, park, pobliski las i główne ulice Czerniewic. Podczas sprzątania nad bezpieczeństwem uczniów czuwali wychowawcy i nauczyciele. Urząd Gminy dostarczył worki i rękawice dla dzieci oraz zadbał o odbiór odpadów z miejsc zbiórki. Mamy nadzieję, że udział w akcji „Sprzątanie Świata” wpłynie na proekologiczną postawę uczniów każdego dnia. Koordynatorami szkolnej akcji były nauczycielki: Lidia Skoneczna i Katarzyna Stefańska.

• Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach ul.Mazowiecka 88
    97-216 Czerniewice ul. Mazowiecka 88