STRONA GŁÓWNA

PROJEKT "ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ" WYCIECZKA KLAS IV-V DO WROCŁAWIA Z WIZYTĄ W TOMASZOWSKIEJ KOMENDZIE POLICJI DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ KONSULTACJE I ZEBRANIE Z RODZICAMI WARSZTATY NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W WARSZAWIE Mikołajki 2017 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA WARSZTATY NA ZAMKU KRÓLEWSKIM WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO GIMNAZJUM PROGRAM DLA SZKÓŁ SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 KALENDARZ KALENDARZ IMPREZ Rozkład godzin lekcyjnych w roku szkolnym 2017/18 GRONO PEDAGOGICZNE - ROK SZKOLNY 2017/18 Wymiana polsko-niemiecka 2017 "SĄD NAD PAPIEROSEM" Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem!" ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Wycieczka do Warszawy Dzień Ziemi 2016 Wymiana polsko-niemiecka ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM WYCIECZKA GNIEZNO-BISKUPIN-POZNAŃ INTERAKTYWNE WARSZTATY „NTV-TELEWIZJA NASTOLATKÓW” DRUGI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 12.11.2015 r. ZAJĘCIA W ZAMKU KRÓLEWSKIM "Mówimy "NIE" dopalaczom" CENTRUM NAUKI KOPERNIK I TVP DZIEŃ ZIEMI PRACOWNIA EKOLOGICZNA

PROJEKT "ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ"

GALERIA1

GALERIA2

GALERIA3

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w projekcie „Zaprogramuj przyszłość” prowadzonym przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.

Projekt jest odpowiedzią na pytanie, jak mądrze wprowadzić dzieci w cyfrowy świat. „Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi poznaje podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów.

Od stycznia 2018 r. 36 uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Czerniewicach intensywnie pracuje podczas zajęć komputerowych prowadzonych przez panie Emilię Goleń-Sygitowicz i Monikę Trzonek. Szkoła otrzymała zestaw składający się z 3 robotów, matę edukacyjną oraz 3 tablety, a także urządzenie Makey Makey. Nauczycielki ukończyły 32 godzinne warsztaty, dzięki którym są świetnie przygotowane do poprowadzenia 15 dwugodzinnych ciekawych lekcji pod okiem swoich trenerów.

Uczniowie dzięki tym zajęciom dowiadują się, że programowanie to również dobra zabawa. Poznają różne możliwości wykorzystania maty edukacyjnej oraz główne funkcjonalności takich aplikacji jak Scratch Junior, Kodable, Bit by Bit czy Lightbot. Ponadto programują roboty Dash i Dot, a także dzięki urządzeniu Makey Makey dowiadują się które przedmioty przewodzą prąd, a które nie.

Dzieciom bardzo podobają się te zajęcia i z niecierpliwością czekają na zajęcia wyjazdowe, które będą wielką niespodzianką.

• Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach ul.Mazowiecka 88
    97-216 Czerniewice ul. Mazowiecka 88