• Zawody wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych Bełchatów 2023/24
          • Zawody wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych Bełchatów 2023/24

          •          W dniu 16.04.2024 w Bełchatowie odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt z klas III i IV, która wygrała zawody powiatowe w Tomaszowie Maz. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze w swoim pierwszym starcie na tak wysokim szczeblu zdobywając V miejsce, IV miejsce przegrywając 1 punktem!!!.  Skład naszej drużyny to: Świderek Julia, Trębacz Julia, Woźniak Nina, Szymańska Nikola, Szadkowska Sandra i Kielan Martyna. Zawodniczkami rezerwowymi były Czyżykowska Zuzanna, Dobosz Kornelia i Lis Maria. Wygrała drużyna z Rawy Mazowieckiej.

                      Nauczycielem przygotowującym tę drużynę do zawodów był Witold Szaliński. Podczas zawodów pomagała nam także uczennica z VII klasy – Milena Skoneczna.

                      Poniżej zdjęcia z mistrzostw województwa w drużynowych biegach przełajowych:

        • II Turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi -15.04.2024
          • II Turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej w Łodzi -15.04.2024

          • W poniedziałek  15 kwietnia 2024 w klubie Frame w Łodzi rozegrano II turniej Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej, w którym zagrało 70 młodych bilardzistów. Zawodnicy z Promyka Czerniewice  zdobyli 4 medale. Znakomicie zaprezentowały się najmłodsze bilardzistki. I miejsce zajęła Nikola Świderek, II miejsce Weronika Lewandowska,  III miejsce Martyna Kielan, V Julia Przeorska.  Po dwóch turniejach Nikola jest liderką rankingu z dorobkiem 22 pkt., Weronika i Martyna zajmują 2 miejsce - 18 pkt. W grupie juniorów młodszych nasi chłopcy rywalizowali ze starszymi kolegami. Po raz kolejny na  V miejscu uplasował się Krystian Kielan, IX miejsce zajęli Maciej GodalaHubert Wawryszczuk. Juniorka młodsza  Marta Staroń  zajęła III miejsce. W kategorii młodzik -pupil dotychczasowy lider Adrian Lewandowski tym razem zajął IX miejsce, Jan Wiśnik i Ignacy Kotynia zajęli XVII miejsce. Po dwóch turniejach Adrian jest na drugim miejscu w rankingu - 18 pkt.

            W dniach 01.05-05.05.2024 odbędą się w Kielcach Mistrzostwa Polski Juniorów. Prawo startu w tej największej juniorskiej bilardowej imprezie uzyskali: Martyna Rybak - juniorka starsza, odmiana 10-bil 9-bil, Krystian Kielan odmiana 8-bil i 9-bil Maciej Godala odmiana 8-bil i 9-bil, Adrian Lewandowski odmiana 9-bil - juniorzy młodsi, Marta Staroń odmiana 9-bil - juniorki młodsze.  Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

        • PIKINIK W PARKU
          • PIKINIK W PARKU

          • Dzieci z przedszkola w Czerniewicach wraz ze sprzyjającą pogodą wybrały się do parku na piknik. Z uśmiechem na twarzach i wychowawczyniami zapakowały smakołyki i wyruszyły w drogę. Była to świetna okazja do aktywnego i miłego spędzenia czasu na placu zabaw. Wszystkim bardzo się podobało.
            Co najbardziej...? Oczywiście kosztowanie smakołyków. To był bardzo udany dzień, przedszkolaki już nie mogą się doczekać kiedy go powtórzą.

             

        • Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych 2023/24
          • Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych 2023/24

          •          W dniu 11.04.2024 w Tomaszowie Mazowieckim /niedaleko toru łyżwiarskiego/ odbyły się mistrzostwa powiatu tomaszowskiego w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna składała się z 6 zawodników/zawodniczek. Po przybiegnięciu na metę każdy startujący otrzymywał tyle samo punktów co miejsce, które zajął w tym biegu. Wygrywała ta sześcioosobowa drużyna, która miała najmniej punktów. Rozgrywano te zawody w trzech kategoriach wiekowych – osobno chłopcy i dziewczęta /I kat. wiekowa – klasy VII-VIII, II kat. wiekowa – klasy V-VI i III kat. wiekowa – klasy III-IV/.

                      Nasi uczniowie /45/ spisali się znakomicie – wystartowało wszystkie 6 drużyn, zdobywając 5 medali mistrzostw powiatu /1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy oraz zajmując w jednym biegu V miejsce/. Wyniki te byłyby jeszcze lepsze gdyby nie choroby i kontuzje kilku naszych uczniów. Najlepiej spisały się dziewczęta klas III-IV zdobywając tytuł mistrzyń powiatu oraz wywalczając prawo do startu w mistrzostwach województwa, które odbędą się 16.04.2024r. w Bełchatowie. Te „złote” dziewczęta to: Świderek Julia /III miejsce w swoim biegu/, Trębacz Julia, Woźniak Nina, Szymańska Nikola, Szadkowska Sandra i Kielan Martyna. Zawodniczkami rezerwowymi były Czyżykowska Zuzanna i Dobosz Kornelia.

                     Nasze trzy srebrne drużyny to:

            * dziewczęta klas VII-VIII  Pałągiewicz Martyna /I miejsce w swoim biegu/, Szydłowska Maja, Golec Małgorzata, Galińska Wiktoria, Skoneczna Milena i Wojtkiewicz Weronika. Zawodniczką rezerwową była Staroń Marta.

            * chłopcy klas VII-VIII Lechowski Mateusz /I miejsce w swoim biegu/, Szadkowski Jakub, Kucharski Tomasz, Łopatka Marcel, Rejmentowski Karol i Lewandowski Jan. Zawodnikiem rezerwowym był Ziółkowski Gabriel.

            * chłopcy klas IV Adamczyk Błażej, Chmiel Wojciech, Kobyłecki Jan, Lechowski Nikodem, Pichola Julian, Sekuła Antoni, Trzonek Jakub oraz Wasilewski Kacper. Wymieniłem wszystkich, bo chłopcy ciężko się napracowali na to II miejsce i niewiele brakło im do złota – tylko 5 punktów!.

                      III miejsce w powiecie wywalczyła drużyna chłopców klas V-VI. Do złota zabrakło im 11 punktów a do II miejsca 5 punktów. Skład drużyny to: Miniak Mikołaj, Miniak Maciej, Krukowski Filip, Marcjanik Aleksander, Wiśnik Jan, Mielewski Wiktor, Kozłowski Adam i Tworski Miłosz.

                      V miejsce w powiecie zajęły dziewczęta z klas V-VI – Badowska Agata, Giesek Anna, Gromek Maja, Przyborek Karolina, Rogulska Maja i Żelazek Otylia. Zawodniczkami rezerwowymi były Gil Oliwia i Żegnałek Anastazja.

                      Nauczycielami przygotowującymi w/w drużyny do tych zawodów byli Konrad Kępa i Witold Szaliński.

        • I TURNIEJ WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIG I BILARDOWEJ W ŁODZI -27.03.2024
          • I TURNIEJ WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIEŻOWEJ LIG I BILARDOWEJ W ŁODZI -27.03.2024

          • W środę 27 marca 2004 w klubie Frame w Łodzi rozpoczęła się rywalizacja 73 młodych bilardzistów w ramach Wojewódzkiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej.   Zawodnicy z Czerniewic zdobyli  5 medali. W grupie juniorów młodszych rocznik 2007-2010 zagrało 15 zawodników. Chłopcy z Promyka rocznik 2010 należeli do najmłodszych w grupie i zajęli odpowiednio: V miejsce Krystian Kielan, VII miejsce Maciej Godala , IX miejsce Hubert Wawryszczuk. Pięć juniorek młodszych rozgrywało mecze każda z każdą. Marta Staroń odnotowała jedną porażkę i zajęła II miejsce. Najliczniejszą grupę stanowili chłopcy w kategorii młodzik -pupil rocznik (2011 - 2016). Najlepszym wśród 37 zawodników okazał się Adrian Lewandowski , który wygrał wszystkie mecze i zajął I miejsce. Janek Wiśnik przegrał dopiero w rundzie pucharowej i zajął ostatecznie IX miejsce. Ignacy Kotynia z klasy IIa debiutował na tak dużej imprezie sportowej. Nie udało mu się jednak wygrać żadnego meczu i zajął XXV miejsce. Świetnie zaprezentowały się najmłodsze bilardzistki Promyka. Nikola Świderek w finale uległa zawodniczce ze Srocka 2:3 zajmując II miejsce. Za nią na III miejscu znalazły się koleżanki klubowe: Martyna Kielan i Liliana Pasik, V miejsce Weronika Lewandowska, VII Julia Przeorska, IX Julia Świderek, Olga Godala i Bernadetta Świderek, XIII Barbara Staszewska -też debiut.

             

             

             

        • Konkurs plastyczny „Karta wielkanocna”
          • Konkurs plastyczny „Karta wielkanocna”

          • W dniu 26 marca 2024r. rozstrzygnięto Konkurs na “Kartę Wielkanocną”.

            Celem konkursu było propagowanie lokalnego i narodowego folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej oraz kultywowanie Świąt Wielkanocnych. Głównym kryterium oceny były walory artystyczne, estetyczne, staranność i pomysłowość wykonania.

            W konkursie udział wzięło 53 uczniów z klas I - III, co sprawiło, że wybór laureatów nie należał do najłatwiejszych, dlatego gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

            GRATULACJE !!!

             

        • Wycieczka do Muzeum Ostrowskich
          • Wycieczka do Muzeum Ostrowskich

          • W piątek 22.03.2024r. w ramach projektu "Młodzi w Akcji" klasa III a udała się do muzeum w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci zwiedziły wystawę etnograficzną, poznały wiele ciekawostek związanych z dawnym życiem na polskiej wsi oraz wzięły udział w kiermaszu wielkanocnym podczas którego dokonały zakupów pięknych dekoracji świątecznych.

             

        • Młodzi w akcji
          • Młodzi w akcji

          • W dniach 20-21 marca uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w festiwalu online zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu "Młodzi w Akcji". Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Wiosenne Obyczaje". Uczniowie mieli do wykonania różne kreatywne zadania, m.in.: przedstawienie grupy w dowolnej formie graficznej i zaprezentowanie działań, które chcieliby podjąć lub w których już uczestniczą w ramach projektu; zaprojektowanie stroju ludowego, przygotowanie dania regionalnego oraz muralu związanego z miejscem zamieszkania. Podsumowaniem podjętych działań było wypełnienie ankiety dotyczącej projektu.

            Dowody wykonania zadań w postaci zdjęć zostały zamieszczone na platformie stworzonej przez organizatora. Naszym uczniom udało się wykonać wszystkie pięć zadań w wyznaczonym czasie, a efekty ich pracy można podziwiać w galerii poniżej. Udział w festiwalu był dla dzieci okazją do świetnej zabawy, rozwijania kreatywności, doskonalenia umiejętności współpracy w grupie oraz integracji. Ponadto pozwolił uczniom poczuć się częścią większej społeczności szkolnej, ponieważ w festiwalu brało udział wiele szkół z całej Polski.

        • Wiosenne ogródki na kwiatowo – warzywne na oknie. Sianie owsa wielkanocnego.
          • Wiosenne ogródki na kwiatowo – warzywne na oknie. Sianie owsa wielkanocnego.

          • Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, bowiem zaczął się sezon na sianie i sadzenie. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz poznawały różne rodzaje nasion. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy z ochotą przystąpiły do pracy.
            W ogródku na parapecie pojawiły się: pietruszka, sałata, koper. Dzieci podobnie jak w latach ubiegłych zasiały owies wielkanocny, który zabrały do domu jako ozdobę na stół wielkanocny.

        • IV Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego dzieci  i młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce
          • IV Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego dzieci i młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce

          •           W dniu 19.03.2024 odbyła się w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale IV Olimpiada Powiatu Tomaszowskiego dzieci i młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała 22 osobowa kadra uczniów /13 dziewcząt i 9 chłopców/. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom za uczestnictwo oraz posiłek. Najlepiej spisały się dziewczęta zdobywając 5 medali – chłopcom zabrakło trochę szczęścia, bo zdobyli kilka czwartych miejsc /np. sztafeta 4x200m przegrała 3 miejsce o 0,14 sekundy/. Wszyscy nasi reprezentanci poprawili rekordy życiowe w swoich konkurencjach, co dobrze rokuje na przyszłe lata /z klasy VIII było tylko 4 uczniów/.

                      Medale zdobyły:

            •  SZYDŁOWSKA MAJA – I miejsce w biegu na 200m /kl VII-VIII/,
            •  MARTYNA PAŁĄGIEWICZ – I miejsce w biegu na 600m /kl.VII-VIII/,
            •  DUDEK ALICJA – II miejsce w biegu na 60 metrów /kl VII-VIII/,
            •  SKONECZNA ALEKSANDRA – II miejsce w pchnięciu kulą /kl.VII-VIII/,
            •  SZYDŁOWSKA MAJA, DUDEK ALICJA, GOLEC MAŁGORZATA I SKONECZNA MILENA – III miejsce w sztafecie  4x200 metrów /kl VII-VIII/.

                      Nauczycielami przygotowującymi uczniów do tych zawodów oraz opiekunami podczas ich trwania byli KONRAD KĘPA i WITOLD SZALIŃSKI.

            Poniżej zdjęcia z tej sportowej imprezy:

             

        • Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś cię spalimy, bo nie chcemy zimy!
          • Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dziś cię spalimy, bo nie chcemy zimy!

          • Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe, świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć,
            a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach. Przedszkolaki przemaszerowały przez Czerniewice budząc naszą lokalną społeczność pięknymi śpiewami. Mieszkańcy z uśmiechem na twarzy witali wiosnę  razem z naszymi małymi mieszkańcami.

        • Pierwszy dzień wiosny
          • Pierwszy dzień wiosny

          • Dziś 21 marca witamy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Uczniowie naszej szkoły zachęceni przez samorząd uczniowski przywitali Panią Wiosnę w pięknych kapeluszach i wiankach. W zrobionych przez siebie włanoręcznie nakryciach głowy prezentowali się pięknie.

        • Warsztaty profilaktyczne – profilaktyka antynikotynowa
          • Warsztaty profilaktyczne – profilaktyka antynikotynowa

          • W dniu 15 marca 2024 r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne przez p. Kingę Kaczmarek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Tomaszowa Mazowieckiego dla uczniów klas III , IV i V . Działania profilaktyczne w naszej szkole mają szeroki zasięg i dotyczą profilaktyki uzależnień. Celem ogólnym warsztatów było, uświadomienie uczniom o zagrożeniach sięgania po używki jak: papierosy , e-papierosy i napoje energetyzujące. Prowadząca przedstawiła uczniom ciekawą prezentację a także wprowadziła aktywne metody prowadzenia zajęć jak burza mózgów, rozmowa z uczniami. Poruszono temat :

            • Co to jest uzależnienie?
            • Sygnały uzależnienia.
            • Skutki zdrowotne wynikające z uzależnień ?
            • E-papierosy , papierosy , napoje energetyzujące i nasze zdrowie .
            • Korzyści z życia bez nałogów.

             

            Dziękujemy p. Kindze Kaczmarek za poświęcony nam czas, a naszym uczniom życzymy dobrych wyborów w życiu codziennym.

             

          • Konkurs recytatorski

          • W dniu 07.03.2024r. w Przedszkolu nr. 20 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XXI Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorki pod hasłem : " ZAWODY UKRYTE W WIERSZACH".

            Udział wzięło 18 przedszkoli z : Tomaszowa Maz. , Ujazdu, Niewiadowa i Czerniewic.

            W konkursie udział brały dzieci w kategorii wiekowej 5 lat . Każde przedszkole mogło zgłosić tylko jednego uczestnika po wcześniejszym konkursie wewnętrznym.  Nasze przedszkole reprezentował Ignacy Tomaszkiewicz z grupy 5 będący pod opieką wychowawcy Katarzyny Wawryszczuk. Ignacy dzielnie i z odwagą recytował wiersz " Pani kucharka " Agaty Dziechciarczyk. Jury po naradach przyznało:

            I miejsce- Przedszkole w Ujeździe,

            II miejsce - Przedszkole nr. 20 i 19,

            III miejsce- Przedszkole Samorządowe w Osiedlu Niewiadów.

            Każde dziecko zostało nagrodzone i wyróżnione upominkiem. Jak również podziękowania wręczono  wychowawcom przygotowującym dzieci do konkursu. 

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji uczniowie klas szóstych – pod kierunkiem pani Edyty Kopacz - przygotowali krótki program artystyczny pod hasłem „O kobietach z przymrużeniem oka”. O oprawę muzyczną zadbał pan Łukasz Kołodziejski.

            Najpierw chłopcy zaprezentowali humorystyczną scenkę pt. „Męskie pogaduchy”,  a dziewczynki zatańczyły „Macarenę”. Zobaczyliśmy również, jak wygląda zwykły dzień każdego mężczyzny i przekonaliśmy się, jakie powody do narzekania mają…kobiety!

            Cały występ utrzymany był w zabawnej konwencji.

            W drugiej części tej uroczystości uczniowie klas IV – VII przygotowali  wyjątkowy pokaz. Publiczność mogła podziwiać niezwykłe kolekcje mody: wiosennej, letniej, jesiennej, postaci z bajek, mody lat 20-tych, mody sportowej, hipisowskiej, wieczorowej oraz ludowej.

            Wszystkie prezentacje zachwyciły oglądających i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

            Na zakończenie Rada Rodziców miała dla uczniów miłą niespodziankę! Chłopcy częstowali swoje koleżanki popcornem, który przygotowywali pod czujnym okiem rodziców: pani Eweliny Mielewskiej i pana Przemysława Kozłowskiego.

             

        • Promujemy zdrowe odżywianie
          • Promujemy zdrowe odżywianie

          • Uczniowie klasy 6A uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji wychowawczej. Postanowili samodzielnie przygotować zdrowe  przekąski. Wyznacznikiem dla każdej grupy był KOLOR: jedni tworzyli przekąski związane z kolorem zielonym, innym – z kolorem czerwonym, jeszcze inni z żółtym.

            Efekt działań uczniów przeszedł najśmielsze oczekiwania! Pojawiły się bowiem: zielone przepyszne desery, naleśniki z kurczakiem- udekorowane żółtą papryką oraz kukurydzą, kolorowe sałatki, smaczne koktajle, owocowe szaszłyki- wykonane z pomelo, mandarynek, banana oraz brzoskwiń.

            Wszystkie grupy wywiązały się z tego zadania doskonale!

            Podziękowania należą się także rodzicom za pomoc w doborze produktów, które uczniowie przynieśli z domu, ale także zainspirowanie dzieci ciekawymi pomysłami.

             

        •  Plakaty promujące czytelnictwo
          • Plakaty promujące czytelnictwo

          • Uczniowie klasy 6A i 6B podczas lekcji języka polskiego pracowali metodą projektu i  - pod czujnym okiem p. Edyty Kopacz -wykonali przepiękne plakaty promujące czytelnictwo. Znalazły one swoje miejsce w szkolnej bibliotece.

            Bez wątpienia na uwagę zasługuje fakt, iż młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem w realizację projektu, a estetyka prac również jest  na wysokim poziomie.

            Kolejny raz uczniowie udowodnili, że potrafią być kreatywni i mają mnóstwo niebanalnych pomysłów, które można wykorzystać podczas lekcji.

            Wielkie brawa!

             

             

        • Dawno, dawno temu, w Warszawie…
          • Dawno, dawno temu, w Warszawie…

          • Złota Kaczka żyła w lochach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek zamieszkiwał piwnicę jednej z kamienic na Starym Mieście, a z rogu karczmy na rogu Piekarskiej i Piwnej wyskoczył diabeł Chmielorz… Tajemnice oraz magiczne miejsca Warszawy mieli okazję odkryć uczniowie klas IV i VA , którzy 11 marca 2024 roku w Teatrze Capitol  obejrzeli inscenizację „Legend warszawskich” w reż. Wojciecha Malajkata. Uczniowie przypomnieli sobie treść trzech legend należących do lektur obowiązkowych:    „ O Bazyliszku”, „O Złotej Kaczce” i „Jak Maćko Kwasiżur Diabła Chmielorza przechytrzył”.

            Po spektaklu mimo niezbyt sprzyjające aury uczniowie wraz z opiekunami: p. Renatą Jakubczyk,          p. Łukaszem Kołodziejskim, p. Agnieszką Gierach oraz p. Aleksandrą Staszewską spacerowali po Ogrodzie Saskim oraz wzdłuż ulicy Krakowskie Przedmieście, przy której usytuowane są m.in. Pałac Prezydencki, zabytkowy kampus Uniwersytetu Warszawskiego, piękne kościoły i kamienice. Byli również świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Placu Zamkowym uwagę wszystkich przykuł Zamek Królewski oraz kolumna króla Zygmunta III Wazy, który w XVI wieku przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Najstarszym i jednym z najbardziej urokliwych placów Warszawy jest Rynek Starego Miasta. W tym miejscu organizowano uroczystości, jarmarki, ale także wykonywano wyroki na skazańcach. Choć istnieje już ponad siedem wieków, jego forma prawie się nie zmieniła. Na samym środku rynku stoi pomnik Syrenki,  która stała się godłem i opiekunką miasta. Kolejnym zabytkiem, który zainteresował wycieczkowiczów była Archikatedra św. Jana Chrzciciela wzniesiona w stylu gotyckim, w której mieszczą się m.in. groby średniowiecznych książąt mazowieckich, ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz wybitnego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego. Spacerując  wzdłuż murów obronnych, uczniowie zwrócili uwagę na Pomnik Małego Powstańca.

            Taka lekcja języka polskiego i historii na długo pozostanie w pamięci czwarto i piątoklasistów.

  • Galeria zdjęć

      brak danych